Kazakistan'lı Prof. Dr. Nurbekova Üsküdar Üniversitesi'nde…

Abone ol

google news logo
Giriş19 Şubat 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Kazakistan Milli Al-Farabi Üniversitesi Sosyoloji ve Sosyal Hizmetler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Janara Nurbekova, misafir hoca olarak Üsküdar Üniversitesinde. Üniversitesi’nin çalışmalarını yakından takip eden Nurbekova, derslere katılarak gözlemlerde bulunuyor, bilgi birikim ve tecrübelerini de öğrencilerle paylaşıyor.

Kazakistan'lı Prof. Dr. Nurbekova Üsküdar Üniversitesi'nde…Davranış Sağlığı ve Bilimlerinde Türkiye’nin ilk tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, farklı ülkelerden akademisyenlerin de ilgisini çekiyor.

Üniversitenin çalışmalarını yakından görmek üzere Kazakistan’dan ülkemize gelen Milli Al-Farabi Üniversitesi Sosyoloji ve Sosyal Hizmetler Bölümü Felsefe ve Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Janara Nurbekova, 1 hafta boyunca Üsküdar Üniversitesi’nde misafir hoca olarak kalacak.

İlk olarak Üsküdar Üniversitesi’nin tüm birimlerini gezerek ilgililerden bilgi alan Prof. Dr. Nurbekova diğer hocalarla birlikte derslere de giriyor. Nurbekova hem ders işleyişini yakından görüyor hem de bilgi ve tecrübelerini de öğrencilerle paylaşıyor.

Misafir hoca uygulaması iki ülke ve üniversiteler arasında öğrenci, bilgi ve proje paylaşımı noktasında önem taşıyor.