KOSGEB işbirliğiyle “Girişimcilik ve Proje Kültürü” dersi Üsküdar Üniversitesinde...

Abone ol

google news logo
Giriş19 Temmuz 2016
Güncelleme10 Nisan 2023
0

KOSGEB işbirliğiyle “Girişimcilik ve Proje Kültürü” dersi Üsküdar Üniversitesinde...KOSGEB ve üniversite işbirliği kapsamında Üsküdar Üniversitesi’nde lisans programı öğrencilerine “Girişimcilik ve Proje Kültürü” dersi verilecek. Böylece öğrenciler projenin üretiminden, hayata geçirilmesine kadar bir çok konuda çok daha avantajlı olacak.  

Üsküdar Üniversitesi ve KOSGEB tarafından yapılan işbirliği ile lisans öğrencilerinin iş hayatı ve girişimcilik konusunda bilgilendirilmesi hedefleniyor. Üsküdar Üniversitesi ve KOSGEB arasında bu kapsamda bir protokol imzalandı.

Buna göre tüm fakültelerin bölümlerinde eğitim gören öğrencilere 32 saatten oluşan “Proje Kültürü ve Girişimcilik” dersi uygulamalı olarak verilecek.

Fikir aşamasından planlama evresine kadar tüm aşamalarda destek alacak öğrenciler, bu ders sayesinde fikirlerinin geliştirilmesi ve girişimciliğinin güçlendirilmesi imkânını yakalayacak.

Proje kapsamında öğrencinin fikri dinlenecek, o konuda alması gereken eğitimi alacak. Ayrıca öğrenciye şirket kurulması aşamasında ihtiyaç duyulan hukuki danışmanlık ve finans konusunda bilgilendirme de yapılacak. İş piyasasında güçlü olan şirket ve kurumlarla öğrenciler bir araya getirilecek; öğrenci patent almak isterse patent yol haritası konusunda kendisine destek de verilecek.

Türkiye’de bir ilk niteliğindeki uygulamada öğrenci girişimcilikte bütüncül bir destek alma şansına sahip olacak.

Bu dersi alan öğrenciler, KOSGEB, İŞ-KUR ve devletin girişimci gençlere verdiği hibelerden de kolayca yararlanabilecek.