Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Cemalnur Sargut ağırlandı

Abone ol

google news logo
Giriş18 Nisan 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi, 'Kutlu Doğum Haftası' etkinlikleri kapsamında “O’nun Şefkati” konulu bir program düzenledi. Programın konuğu Türkiye’nin takdir gören Mutasavvıflarından Cemalnur Sargut’idi. Dışarıdan da katılımın olduğu programda Sargut, anlatımlarıyla davetlileri büyüledi.

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Cemalnur Sargut ağırlandı

Üsküdar Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi’nde düzenlenen ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik çerçevesinde “O’nun Şefkati” konulu bir söyleşisi gerçekleştiren Mutasavvıf Cemalnur Sargut, öğrencilere Hz. Muhammed’in şefkat ve merhamet anlayışını anlattı.

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Cemalnur Sargut ağırlandı 2

Konuşmasında hoşgörünün önemine dikkat çeken Sargut, insanların, kadın, erkek, din, mezhep, meşrep, kıyafet farkı gözetmeden, farklı olanı değiştirmeye çalışmadan, birlikte hoşgörü içinde yaşamasının önemine değindi. Hz. Muhammet’in özellikle kadın ve çocuklara gösterdiği merhametli ve şefkatli anlayışın günümüzde de örnek olması gerektiğini vurguladı.

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Cemalnur Sargut ağırlandı 3

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Cemalnur Sargut ağırlandı 4Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da yaptığı konuşmada, kutlu doğum haftasının toplum değerleri ve insanların kaynaşması açısından önemini vurguladı. Şefkat duygusunun kişiyi güvende hissettirdiğini, ruhsal olarak mutlu kıldığını belirtti. 

Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde Üsküdar Üniversitesi öğrencileri arasında düzenlenen şiir ve mektup yarışmasında derece alan öğrenciler de ödüllendirildi. Dereceye girenlere ödüllerini Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Mutasavvıf Cemalnur Sargut verdi.