Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç, Üsküdar Üniversitesi’nde gençlerle buluştu.

Abone ol

google news logo
Giriş25 Şubat 2016
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi, bilişim sektörünün önde gelen isimlerinden Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç'ı ağırladı. Gelecekle ilgili plan yapmanın önemine değinen Yantaç, gençlere “Mutlaka bir yol haritanız ve hedefleriniz olsun” tavsiyesinde bulundu.

Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Bulut Bilişimi ve Açık Akademi” etkinliğine Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç ve Açık Akademi’nin kurucusu genç yetenek Tugay Tuna katıldı. 

Üniversiteli gençlere bilişim teknolojisindeki yenilikler ve gelişmeleri anlatan Cavit Yantaç, aynı zamanda tecrübelerini de aktardı.

Hayatının her döneminde gelecek 10 senelik bir hedef ve yol haritası çizdiğini belirten Yantaç, “10 yıl sonra o hedefe ulaştığımda yeni bir ufuk, yeni bir hayalin/idealin peşinden giderim” dedi. Şu an da daha uzun vadeli bir hedef çizdiğini belirten Yantaç, gençlere mutlaka önlerine bir hedef koymalarını ve o amaca ulaşmak için çalışmaları gerektiğini söyledi. Yantaç, iş hayatındaki yoğunluğa rağmen zevk aldığı şeylere de vakit ayırdığını kaydetti.

Bilişim alanındaki gelişmelere her gün bir yenisinin eklendiğini belirten Yantaç, veri üretiminin artması nedeniyle bu alanda kullanılan sistemlerin de önem kazandığını söyledi. Bu alanda yeni mesleklerin doğduğunu belirten Yantaç, Microsoft’un akıllı ve öğrenebilir teknolojiler üstüne çalıştığı Project Oxford projesine değindi.

Verileri tek başına toplamanın zor olduğunu belirten Yantaç, “gizli devrim” olarak nitelendirilen bulut platformunun bu alanda kolaylık sağlayacağına ilişkin araştırmalar yapıldığını söyledi. Cavit Yantaç, teknoloji sayesinde küçülen dünyada artık İngilizce’nin şart olduğunu hatırlatarak artık teknoloji ve ticarette önemi giderek artan Çince’nin de önemine dikkat çekti.

Yantaç’ın ardından kurduğu Açık Akademiye ilişkin bilgiyi de Tugay Tuna verdi.

Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç, Üsküdar Üniversitesi’nde gençlerle buluştu.Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç, Üsküdar Üniversitesi’nde gençlerle buluştu. 2Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç, Üsküdar Üniversitesi’nde gençlerle buluştu. 3