Modernleşme ve Değerler konferansı yapıldı.

Abone ol

google news logo
Giriş17 Ekim 2014
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Üniversite Kültürü dersleri kapsamında Prof. Dr. Veysel Bozkurt’u misafir etti. Türkiye’nin önde gelen sosyologlarından olan Bozkurt “ Modernleşme ve Değerler” konusunda öğrencilere konferans verdi. Türkiye kendi sessiz devrimini yaşıyor diyen Bozkurt, Türk insanının modernleşme ile bir sorununun olmadığını söyledi.

Üsküdar Üniversitesi, Üniversite kültürü dersleri kapsamında önemli isimleri öğrencileriyle buluşturmayı sürdürüyor.

Bu kapsamda İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veysel Bozkurt, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nin üniversite kültürü derslerinin konuğu oldu.

Psikoloji, Felsefe, Sosyoloji, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrenci ve hocaların katılımıyla gerçekleştirilen konferansta Bozkurt "Modernleşme ve Değerler" konusunda paylaşımlarda bulundu.

Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleştiren konferansta sık sık sosyal bilimlerde herkesin ortak bir yargıya varamayacağına dikkat çeken Bozkurt, modernite ile her şeyin sorgulanabildiğini ifade ederek ancak akıl ve bilimin kullanılmasıyla ilerlemenin söz konusu olabileceğini kaydetti.

Türk toplumunun modernleşme ile bir sorununun olmadığının da altını çizen Bozkurt, eğitim talebi her geçen gün artan Türkiye’de halkın çoğunluğunun modernleşme taraftarı olduğunu ifade etti.

Öğrencilerin ilgi gösterdiği konferansta Bozkurt sözlerini "Türkiye kendi güzergâhında sessiz devrimini yaşıyor." diyerek bitirdi.

Modernleşme ve Değerler konferansı yapıldı.

 

Modernleşme ve Değerler konferansı yapıldı. 2 Modernleşme ve Değerler konferansı yapıldı. 3