Mühendislik Eğitimi ve Sorunları Konuşuldu

Abone ol

google news logo
Giriş14 Kasım 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Mühendislik eğitiminin sorunları Antalya’da düzenlenen 27’inci Mühendislik Dekanları Konseyi Toplantısında masaya yatırıldı. Farklı üniversitesinin dekanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Gültekin de katıldı.

Mühendislik Eğitimi ve Sorunları Konuşuldu

27’inci Mühendislik Dekanları Konseyi Toplantısı Antalya’da gerçekleştirildi.

Akdeniz Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Türkiye ve KKTC’deki Mühendislik Dekanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya farklı üniversitelerden çok sayıda dekan katıldı. Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Gültekin de toplantıya katıldı.

Mühendislik Eğitimi ve Sorunları Konuşuldu 2

70 dekanın katıldığı toplantıya ilişkin bilgi veren Prof. Dr. Selahattin Gültekin;

“Mühendislik eğitiminin sorunlarını tartışıldığı toplantıda özellikle MÜDEK ve ABET ile Bolonga Sürecinin örtüştüğü ve bu nedenle kaliteyi artırmak için Bologna Sürecine harfiyen uyulması gerektiği vurgulandı. Uzaktan eğitimin mühendislik derslerinde mümkün olamayacağı özellikle vurgulandı. Teknik Eğitim Fakültelerinde verilen mühendislik eğitimlerinin sorunları daha detaylı olarak görüşüldü.” Dedi.