Multidisipliner Bilimsel Eğitim Toplantısında Nöropsikiyatride Farmakogenetik Uygulamlar konuşuldu

Abone ol

google news logo
Giriş16 Eylül 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nin birlikte düzenlediği Multidisipliner Eğitim Toplantıları devam ediyor. Her hafta farklı konuların ele alınıp bilimsel veriler ışığında tartışıldığı toplantıların bu hafta gündeminde  “Nöropsikiyatride Farmakogenetik Uygulamlar” vardı.  Konuyla ilgili bilgiyi Erasmus Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ron Van Scheink verdi.

Her hafta Çarşamba günleri Prof. Dr. Rasim Adasal Konferans Salonu’nda Üsküdar Üniversitesinin akademisyenleri, yüksek lisans ve lisans öğrencileri ile NPİstanbul Nöropsikiyatri hastanesinin uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirilen Multidisipliner Bilimsel Eğitim Toplantıları sürüyor.

Seçilen konuların bilimsel veriler ışığında ele alınıp, her yönüyle değerlendirildiği, farklı disiplinlerle de irdelendiği yeni dönemin ikinci toplantısının gündeminde “Nöropsikiyatride Farmakogenetik Uygulamlar” konusu vardı.

Erasmus Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ron Van Scheink konuya ilişkin önemli bilgiler verdi.

Daha sonra Nöropsikiyatride Farmakogenetik Uygulamlara ilişkin Üsküdar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Korkut Ulucan mRNA dünyasına ilişkin literatür bilgisi verdi. 

Multidisipliner Bilimsel Eğitim Toplantısında Nöropsikiyatride Farmakogenetik Uygulamlar konuşuldu Multidisipliner Bilimsel Eğitim Toplantısında Nöropsikiyatride Farmakogenetik Uygulamlar konuşuldu 2