Norveçli psikiyatrist ve psikologlar NPİSTANBUL’u ziyaret etti…

Abone ol

google news logo
Giriş06 Kasım 2014
Güncelleme10 Nisan 2023

Dünyanın 3’üncü JCI Akreditasyonuna sahip Nöropsikiyatri Hastanesine ziyaretler sürüyor. Tanı, tedavi ve hasta güvenliğindeki kalitesi ile Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi uluslararası kişilerin dikkatini çekiyor. Psikiyatrist ve psikologlardan oluşan 10 kişilik ekip Norveç Akershus Üniversitesi’nden hastaneyi ziyaret etti. Gezi ve incelemelerde bulunan ekip işbirliği ve bilimsel ortakları konuştu.

Nöroloji, psikiyatri ve psikoloji disiplinlerini tek çatı altında toplayan Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’ne ziyaretler devam ediyor. Çalışmaları yakından görmek isteyenler hastaneyi ziyaret ediyor.

Türkiye’de birçok uygulamada ilklere imza atan hastaneyi psikiyatrist ve psikologlardan oluşan Norveç’ten bir heyet ziyaret etti.

Çalışmaları ve işleyişi yerinde görmek isteyen Akershus Üniversitesi Hastanesi’nden 10 kişi, hastanede gezi ve incelemelerde bulundu.

Norveç’teki İnterkültürel psikiyatri ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Hastaların yatışa kabulünden, tedavi süreçlerine kadar olan sürede neler yapıldığı, klinik bakım haritaları, hangi tanı yöntemleri ve ek tedavi yöntemlerinin kullanıldığına dair heyete geniş ölçekte bilgi verildi.

Yaklaşık 3 saat süren ziyarette heyet kendi hastanelerindeki psikiyatrik yaklaşımlara ilişkin de paylaşımda bulundu.

Sonrasında TMU, EKT, MR, QEEG, FARMAKOGENETİK  birimleri gezildi.

Ziyaretten memnun ayrılan heyet iş birliği ve bilimsel ortaklıklara ilişkin de konuştu.

Norveçli psikiyatrist ve psikologlar NPİSTANBUL’u ziyaret etti…

Norveçli psikiyatrist ve psikologlar NPİSTANBUL’u ziyaret etti… 2