NPGRUP’ta Çevrim İçi Bayramlaşma Heyecanı Yaşandı…

Abone ol

google news logo
Giriş22 Mayıs 2020
Güncelleme10 Nisan 2023
0Bayramlaşma

Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, bayramlaşma geleneğini bozmadı. Bayramlaşma merasimi dijital olarak gerçekleştirildi.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın katılımıyla gerçekleştirilen ‘Çevrim İçi Bayramlaşma’ törenine, akademik, uzman ve idari personelin neredeyse tamamı katıldı. Koronavirüs nedeniyle fiziksel mesafeye dikkat eden NPGRUP bayram coşkusunu dijital ortama taşıyarak yaşadı.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan

Üsküdar’da bayram coşkusu!

Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi akademik, uzman ve idari personeli bayram heyecanını öncesinden yaşadı. Zoom üzerinden gerçekleşen ilk dijital bayramlaşma töreninin selamlama konuşmalarını Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Zelka yaptı.

Ramazan gibi fedakârlıkların yapıldığı, sosyal ve manevi ibadet boyutu yüksek olan, bireylerin birçok tahammül gösterdiği, nefis terbiyesi yani ego eğitimi yaptığı bir dönemden sonra arkasından bayram gelmesinin fıtri bir olay olduğunu belirten Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bu dönemde ‘Sen manevi olarak ilahi rıza için fedakârlıklar yaptın, sosyal sorumluluklar aldın, insanlara yardım etmeye çalıştın. Bunun sonucunda bayram bir ödül’ tarzında psikolojik boyutu olduğunu söyledi.

Millî ve dinî duyguların, inanışların pekişmesi, taze ve canlı tutulması adına bayramların önemli olduğunu hatırlatan Tarhan, Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi olarak bu bilinçle hareket ettiklerini söyledi.
Daha sonra söz almak isteyen herkes bayramla ilgili dilek ve temennilerini dile getirerek birbiriyle bayramlaştı.  

Bayramlaşma