NPİSTANBUL Hastanesi, yeni uzmanlarla daha da güçleniyor

Abone ol

google news logo
Giriş21 Aralık 2020
Güncelleme29 Aralık 2021

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, NP Feneryolu ve NP Etiler Tıp Merkezleri’nin kadrolarına yeni uzmanlar katıldı.

NPİSTANBUL Hastanesi, yeni uzmanlarla daha da güçleniyor

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi, uzman kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Ruh sağlığının öneminin daha çok arttığı pandemi döneminde çocuk – ergen ve erişkin psikiyatri alanlarında yeni uzmanlar hasta kabul etmeye başladı. Ergoterapi alanında tedavi olanakları sunan kurumun kadrosuna yeni ergoterapi uzmanı da katıldı.

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi, NP Feneryolu ve NP Etiler Tıp Merkezleri’nin kadrolarına yeni uzmanlar katıldı.

Alanında uzman isimler kadroya katıldı

Pandemi döneminde erişkinlerde, çocuk ve ergenlerde kaygı ve korkuların artması psikolojik sorunları da beraberinde getirdi. NPİSTANBUL Hastanesi, toplum sağlığına faydalı olma bilinci ile artan psikiyatrik rahatsızlıkları tedavi edebilmek için kadrosuna yeni uzman isimler kattı.

Çocuk ve ergen psikiyatri kadrosu güçlendi

Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Çiğdem Yektaş NPİSTANBUL Hastanesi’nde, Klinik Psikolog Seda Aydoğdu NP Feneryolu Tıp Merkezi Çocuk ve Ergen Psikoterapi Hizmetleri bölümünde ve Klinik Psikolog Aybeniz Yıldırım, NP Etiler Tıp Merkezi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi servisinde göreve başladı. Uzmanlar; çocukluk depresyonları, kaygı bozuklukları, öğrenme güçlükleri, dikkat eksikliği, çocuk ve ergenlerde bipolar bozukluk gibi birçok psikiyatrik rahatsızlığın giderilmesinde ailelere destek oluyor.

Erişkin psikiyatri servisine iki yeni uzman

Psikiyatri Uzmanı Dr. Dilek Sarıkaya NP Feneryolu Tıp Merkezi, Psikiyatri Uzmanı Dr. Emrah Güleş ise NPİSTANBUL Hastanesi erişkin psikiyatri servislerinde hasta kabul etmeye başladı.

Ergoterapist Cahit Burak Çebi ise NP Feneryolu Tıp Merkezi’nde faaliyet gösteren 7 den 70 e bütün yaş grupları ile ilgilenen Ergoterapi ve Duyu Bütünleme Merkezi kadrosuna katıldı. Bu merkezde, bireylere bir takım testler uyguladıktan sonra klinik değerlendirmeleri ile birlikte bireylerin duyusal problemleri belirleniyor. Ayrıca diğer uzmanlık alanlarından ve aileden alınan bilgilerin analizi yapılarak geniş bir değerlendirme ile terapi programı belirleniyor.