NPİSTANBUL Hastanesi’ne 4. kez altın madalya

Abone ol

google news logo
Giriş29 Nisan 2021
Güncelleme22 Mart 2023

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, dünyanın en büyük ve en prestijli sağlık akreditörü olan JCI (Joint Commission International) tarafından dördüncü kez denetlendi. 2021 yılında yeni standartlarla denetlenen ilk hastane olan NPİSTANBUL, hasta odaklı kaliteli sağlık hizmeti sunumunda iddiasını devam ettiriyor.  

NPİSTANBUL Hastanesi’ne 4. kez altın madalya

Üsküdar Üniversitesi uygulama ortağı olan NPİSTANBUL Hastanesi, dünyanın en büyük ve en prestijli sağlık akreditörü olan JCI (Joint Commission International) tarafından Mart ayında denetime girdi. JCI standartlarının son versiyonundan denetime giren Türkiye’de ilk hastane oldu. 

NPİSTANBUL Hastanesi, ilk olarak 20 Ocak 2012 tarihinde JCI akreditasyonu almıştı. 2015 yılındaki başarısı ile “Türkiye’nin ilk akredite olan nöropsikiyatri hastanesi” olan NPİSTANBUL Hastanesi, 2018’de gerçekleşen akreditasyon başarısıyla “Dünyanın ilk Akredite Beyin Hastanesi” unvanını almıştı. 

JCI denetim ekibinden lider denetçi, NPİSTANBUL Hastanesi’nin başarılı bir denetim süreci geçirdiğini belirterek “Çalışanlarınızın kuruma bağlılığı, kalite ekibinizin çalışkanlığı ve bilgi birikimi, kurumunuzun temizliği, teknolojiyi bu kadar etkin kullanmanız ve en önemlisi bunların hayata geçmesi için gereken yönetim desteği NP denildiğinde hafızamda kalacak kavramlar olacak” dedi. 

“Kaliteye olan adanmışlığınız çalışanlarınızın tavrına yansımaktadır”

JCI Ekip Lideri, NPİSTANBUL Hastanesi yönetimine teşekkür ederek “Bu denetim için gösterdikleri çaba ve destek için yönetim kurulu başkanı ve üyelere, hastanenin tüm üst düzey yöneticilerine teşekkürler. NPİSTANBUL Hastanesi’nin misyonunun ne olduğunu içten hissedebildik. Psikiyatri hastaları özel ilgi gerektiren hasta grubudur. Bu hasta grubu için siz, bir umut ışığısınız. Kaliteye olan adanmışlığınız; çalışanlarınızın tavrına, onların da tutkuyla işlerine yansımaktadır” dedi. 

 “Bu yolculukta yanınızda yer almak ayrıcalıktı”

Dört gün süren denetimlerde hastane ekibi ve çalışanların gösterdiği profesyonelliğin en üst düzeyde olduğunu vurgulayan ekip lideri şunları söyledi:
“Kurumunuzu en iyi şekilde temsil ettiniz. Bu sürede ülkenizi de çok iyi şekilde temsil etmiş oldunuz. NPİSTANBUL’un bu yolculuğunda yanınızda yer almak bizim için ayrıcalıktı. Geçtiğimiz dört günde kurumunuzun farklı yönlerini gözlemledik. Yaptığımız incelemeyi JCI (Joint Commission International) standartları ışığında gerçekleştirdik. Sizlerden de pek çok güzel şey öğrenme fırsatını bulduk. Burada bulunma amacımızı sizleri JCI standartlarına uyma konusunda denetime tabi tutmaktı” dedi.

 “Ailemi gönül rahatlığıyla hastanenize yatırırım”

Hastaneye güvenin önemli olduğunu vurgulayan ekip lideri “Her seferinde şu soruyu soruyorum: Eğer kendim için ailem için kendi çocuklarım ya da anne babam için böyle bir ihtiyaç doğsaydı acaba bu hastaneye gönül rahatlığıyla onları yatırabilir miydim? Evet. Akreditasyonların en güçlüsü de işte bu.  Sizin vizyon ve misyonunuzda yer alan hasta odaklılık bir organizasyon için itici güç olmaktadır. Bu itici gücü sizlerde hissedebiliyoruz. Bu uzun bir yolculuk ve siz uzun bir mesafe kat ettiniz. Bu yolculukta daha çok uzun mesafeler kat edeceğinize inancımız tam” diye konuştu. 

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Bu denetimlerden çok şey öğrendik”

NPİSTANBUL Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan da hastanenin dördüncü JCI denetlemesi olduğunu belirterek JCI ekip liderine, güzel sözlerinin kendilerini motive ettiğini söyleyerek teşekkür etti. Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Bizim için de dört harika gün oldu. Çok şey öğrendik. Gelecekle ilgili de çok güzel notlar aldık.  Üç yılda yapılan bu denetimler bize çok şey katıyor. Bu denetimde de bunu gördük. Biz kendimize şu soruları soruyoruz.  Bu soruları sorarken bağımsız bir denetçiye ihtiyacımız var: “Acaba kararları verilere bağlı olarak mı veriyoruz? Performans yönetimini yeterli mi yapıyoruz? Ölçülebilir hedefleri belirleyebiliyor muyuz?” Bütün bunların birinin bizi gözlemleyip bildirmesini bekliyoruz. Bu konulardaki geri bildirimlerimiz bize kendimizi geliştirmemiz için bu kalite yolculuğunda, hasta güvenliği yolculuğunda bize çok katkı sağlayacak. Bunun için tekrar teşekkür ederiz. Açık, dürüst ve hesap verebilir olmayı çok önemsiyoruz. Bunu özellikle ekibimize yansıtabilmiş olmayı sizden duymak, benim için çok sevindirici oldu.” diye konuştu.