NPİSTANBUL Hastanesi'ne Uluslararası Ziyaret

Abone ol

google news logo
Giriş06 Eylül 2019
Güncelleme29 Aralık 2021
NPİSTANBUL Hastanesi'ne Uluslararası ZiyaretNPİSTANBUL Hastanesi'ne Uluslararası Ziyaret
Janssen İlaçları Gelişen Pazarlar Yönetim Kurulu ve Avrupa Bölgesi Nörobilim Değer Takımı Üyeleri NPİSTANBUL Hastanesini ziyaret etti. Sağlık Bakanlığı’nın ilk kez özel bir merkezi onayladığı çalışmada NPİSTANBUL Hastanesi ziyaret edilecek merkez olarak seçildi.
Gerçekleştirilen ziyarette dünyada ruhsal hastalıklar içinde en sık görülen ve diğer hastalıklara oranla en fazla yeti kaybına yol açan Majör Depresyonun tedaviye dirençli olan hastalarında yeni bir tedavi seçeneğinin NPİSTANBUL Hastanesinde çalışılması ve tedavi sonucunda hastaların aldığı yanıtla ilgili bir sunum yapıldı.
NPİSTANBUL Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nesrin Dilbaz ise gerçekleşen toplantıda “Tedaviye Dirençli Majör Depresyon Tedavisinde Esketamin” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi. Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, NPİSTANBUL Hastanesinde dirençli majör depresyon hastalarına uygulanan TMS ve TMU gibi uygulamalardan bahsederek majör depresyon tedavisinde hastalara uygulanan yöntemleri ziyaretçilere aktardı.
Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, konuşmasının ardından NPİSTANBUL Hastanesin’deki Nöromodülasyon Merkezi’ni ve Acil Servis’i gezdirerek uygulama olanaklarını birebir ziyaretçilere anlattı.
Toplu fotoğraf çekiminin ardından ziyaret sona erdi.