NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesinden, Üsküdar Üniversitesi öğrencilerine staj ve kariyer imkânı

Abone ol

google news logo
Giriş07 Temmuz 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesinden, Üsküdar Üniversitesi öğrencilerine staj ve kariyer imkânıÜsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi, psikoloji, nöroloji ve psikiyatri alanındaki uzmanlığı tek çatı altında toplayarak hizmet veriyor. Tam teşekküllü bir nöropsikiyatri hastanesi olan hastanede, yoğun bakım, beyin görüntüleme, nörobilim merkezi, manyetik uyarım tedavisi, anestezili EKT, uyku ve toksikoloji laboratuvarı bulunuyor. NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi, Üsküdar Üniversitesi öğrencilerine staj ve istihdam imkânı da sunuyor.

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi, Türkiye'de kendi alanında ilk olma özelliği taşıyan bir özel dal hastanesi olarak çalışmalar yürütüyor.

JCI (Joint Commission International) tarafından akredite edilen NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi, böylelikle uluslararası üstün kalite standartlarında tanı ve tedavi hizmeti verdiğini; bu hizmeti sunarken “Hasta Güvenliği Standartları”nı en üst düzeyde karşıladığını kanıtlamış ve böylece JCI tarafından da akredite edilen Türkiye’nin ilk, dünyanın ise 3. Nöropsikiyatri Hastanesi unvanını elde etmiştir.

Psikoloji, nöroloji ve psikiyatri alanındaki uzmanlığı tek çatı altında toplayan hastane, erken ve doğru tanıda başarı sağlanması için hastaların her üç bilim dalı tarafından da ortak biçimde incelenmesini ve sonuçların konsültasyonlar ve ortak olgu toplantılarıyla irdelenmesini hedefliyor.

Toplumun ruh sağlığı düzeyini yükseltmeyi, ruh sağlığıyla ilgili sorunların çözümüne katkıda bulunmayı hedefleyen hastane, bu amaçla yataklı ve yataksız sağlık hizmeti sunmayı ve hizmeti sunarken çağdaş bilimin öngördüğü yöntem ve koşulları sağlamayı amaçlıyor.

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi, 7 bin metrekarelik kapalı alanına sahip 50 yatak kapasiteli açık kapalı servisleri, yoğun bakımı, beyin görüntüleme, nörobilim merkezi, manyetik uyarım tedavisi, anestezili EKT, uyku ve toksikoloji laboratuvarı ile hizmet veriyor. Yapımı devam eden 150 yataklı yeni binasıyla da kapasiteyi 200 kişiye çıkaracak.

Türkiye’nin nöropsikiyatri alanında ilk yataklı özel hastanesi olan NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesinin verdiği hizmetler arasında, acil psikiyatrik hizmet, psikoacil ambulans, düşünce teknolojisi ve beyin 'Check Up'ı ile birçok yeniliği ülkemize getiren İstanbul'da ilk yataklı çocuk psikiyatri hizmeti yer alıyor.

Erişkin Psikiyatri Birimi, Çocuk ve Genç Psikiyatri Birimi, Geriatrik Psikiyatri Birimi, Sigara Bırakma Polikliniği, Beslenme ve Diyet Polikliniği bulunan hastanede her türlü bağımlılık tedavisinin yapıldığı NPAMATEM de yer alıyor. Sağlık Bakanlığından AMATEM ruhsatını alan hastane, madde bağımlısı hastalara sadece devlet hastanelerinde çalışan doktorların yazabildiği özel ilaçları da yazma yetkisine sahip olma özelliği taşıyor. 

Üsküdar Üniversitesi, Öğrencilerine; Uluslararası Kalite Akreditasyonu Olan Türkiye’nin İlk ve Tek, Dünyanın 3. Nöropsikiyatri Hastanesinde Staj ve Kariyer İmkânı Sunuyor…

Psikoloji, nöroloji ve psikiyatri alanındaki uzmanlığı tek çatı altında toplayan NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi, Üsküdar Üniversitesi öğrencilerine staj ve istihdam imkânı da sunuyor.

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi öğrencileri, dünya standartlarında eğitim görmenin yanı sıra Türkiye’nin tek özel dal hastanesi NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesinin tecrübeli kadrosuyla tanışıyor, aynı yapı içinde staj ve kariyer fırsatına sahip oluyor.

Tüm fakülte öğrencileri için grup bünyesinde staj ve iş olanakları sağlanıyor. Öğrencilere hastane ve polikliniklerde mezun oldukları bölüm, yetenek ve ilgi alanlarına göre kariyer seçenekleri sunuluyor. Bu açıdan Üsküdar Üniversitesinden mezun olan öğrenciler iş hayatına, gelecekteki meslektaşlarından bir adım önde başlıyor.