Okullara kritik yönetim desteği

Abone ol

google news logo
Giriş21 Aralık 2016
Güncelleme10 Nisan 2023

Okullara kritik yönetim desteği

Üsküdar Üniversitesi ve Kadıköy Rehberlik Araştırma Merkezi işbirliğiyle, İstanbul Kadıköy ilçesine bağlı devlet okulları ve özel okullar için bir eğitim semineri düzenlendi. ‘Okullarda Kritik Durum Yönetimi’ başlıklı seminer, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Üsküdar Üniversitesi eğitim seminerlerine devam ediyor.

Bu kapsamda İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mert Akcanbaş tarafından okul yöneticileri ve rehber öğretmenlere yönelik “Okullarda Kritik Durum Yönetimi” başlıklı bir seminer düzenlendi.

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’ndeki seminerde Akcanbaş, 150 eğitimciye; okullarda krize müdahale ekiplerinin nasıl oluşturulacağı, yönetileceği ve gerektiğinde krizle mücadele için neler yapılması gerektiği konusunda önemli bilgiler paylaştı.

Okullarda Kritik Durum Yönetimi Semineri öncelikle terör, iş kazası, trafik kazaları, ani ölümler, doğal afetler, yangın, saldırı, intiharlar ve benzeri kritik durumlar sonucu aniden ortaya çıkan durumlarda neler yapılması gerektiğini içeren bir eğitim olarak, katılımcılar tarafından dikkatle takip edildi.

Okul yöneticileri, bu seminerle birlikte kritik durumlar karşısında travmatik ve stres kontrolü yönetim modelleri konusunda da bilgi sahibi oldu.