“Pozitif düşünce” ile tedavi sürecine destek verecekler

Abone ol

google news logo
Giriş30 Aralık 2015
Güncelleme10 Nisan 2023

“Pozitif düşünce” ile tedavi sürecine destek vereceklerÜsküdar Üniversitesi bünyesinde kurulan Sağlıkta Pozitif Düşünce Kulübü, hasta, hasta yakını ve sağlık personeline hayata pozitif bakabilmeyi, moral ve motivasyon kazandırarak tedavi sürecine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda sosyal sorumluluk projelerine imza atan Üsküdar Üniversitesi çatısı altında Sağlıkta Pozitif Düşünce Kulübü kuruldu. 

Gönüllülük esasına dayalı çalışmalar yürüten kulüp başta NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi olmak üzere diğer anlaşmalı hastaneler bünyesinde bulunan hasta, hasta yakını ve sağlık personeline hayata pozitif bakabilmeyi, moral ve motivasyon kazandırarak tedavi sürecine katkıda bulunmayı amaçlıyor. 
 
Hastalıkların iyileşmesi sürecinde tıbbi tedavinin yanı sıra moral ve motivasyonun da hasta için çok önemli olduğundan yola çıkan kulüp üyeleri, derslerden arta kalan boş zamanlarında ikişerli üçerli gruplar halinde uygun hastaları ziyaret ederek onların morallerini yükseltecek eserler okuyorlar.

Sağlıkta Pozitif Düşünce Kulübü düzenlediği şifa söyleşilerinde de Üsküdar Üniversitesi’nin akademisyenlerini davet ederken, Manevi Reçete konferanslarında ise alanında tanınan hekimleri,  yazarları ve araştırmacıları ağırlıyor.

Kulüp ilk olarak Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı makamında ziyaret etmişti.

“Pozitif düşünce” ile tedavi sürecine destek verecekler 2Manevi Reçete Konferanslarının ilkinde ise Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı öğrencilerle buluşturmuştu. 

Program Kulüp başkanı Esat Eser, kulüp çalışmalarına ilişkin bilgi verirken, kulübün amacının hastalara pozitif düşünmeyi telkin etmek ve manevi tedavi sağlamak olduğunu söyledi. Eker, bu yöntemin hastalar üzerinde çok etkili olduğunu da sözlerine ekledi.