Prof. Dr. Ayşegül Yıldız Multidisipliner Bilimsel Eğitim Toplantılarının konuğu oldu

Abone ol

google news logo
Giriş01 Ekim 2014
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nin birlikte düzenlediği Multidisipliner Bilimsel Eğitim Toplantıları devam ediyor. Her hafta farklı konuların ele alınıp bilimsel veriler ışığında tartışıldığı toplantıların bu hafta gündeminde Bipolar Bozukluk Tedavisinde Meta ve network analizleri konusu vardı. Konuyu Türkiye’de bu alanda önemli çalışmalara imza atan Prof. Dr. Ayşegül Yıldız anlattı.

Her hafta Çarşamba günleri NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Prof. Dr. Rasim Adasal Konferans Salonu’nda Üsküdar Üniversitesinin akademisyenleri, yüksek lisans ve lisans öğrencileri ile NPİstanbul Nöropsikiyatri hastanesinin uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirilen Multidisipliner Bilimsel Eğitim Toplantıları bu hafta yapıldı.

Türkiye’nin hatta dünyanın farklı yerlerinden alanında uzman isimlerin de konuşmacı olarak katıldığı toplantıların bu hafta gündeminde Bipolar Bozukluk Tedavisinde Meta ve network analizleri konusu vardı.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın da katıldığı toplantılarda konuyu, Uluslararası arenada duygudurum alanında önemli çalışmalar gerçekleştiren bilim insanı Prof. Dr. Ayşegül Yıldız anlattı.

İzmir 9 Eylül Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşegül Yıldız katılımcılara “Meta-analizlerin ve Network Analizlerin Bipolar Bozukluk Tedavisine Potansiyel Katkıları” başlıklı sunum yaptı.

Yıldız daha sonra Hastane ve Üniversitede gezi ve incelemelerde bulundu.

Prof. Dr. Ayşegül Yıldız Multidisipliner Bilimsel Eğitim Toplantılarının konuğu oldu

Prof. Dr. Ayşegül Yıldız Multidisipliner Bilimsel Eğitim Toplantılarının konuğu oldu 2