Bilim ve Kâinattaki İlahi Denge Semineri

Abone ol

google news logo
Giriş15 Ocak 2014
Güncelleme10 Nisan 2023

Üsküdar Üniversitesi ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nin birlikte düzenlediği haftalık Multidisipliner Bilimsel Eğitim Toplantısının bu hafta gündeminde “Bilim ve Kâinattaki İlahi Denge” konusu vardı. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Selahattin Gültekin, kâinatta muazzam bir denge olduğunu söyledi. Dünyayı ve yaradılışı matematiksel kodlar üzerinden anlatan Gültekin, tabiatın hiçbir zaman zar atmayacağını kaydetti.

Bilim ve Kâinattaki İlahi Denge Semineri

Üsküdar Üniversitesi ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nin birlikte düzenlediği Multidisipliner Bilimsel Eğitim Toplantıları sürüyor. Her hafta farklı konuların ele alınıp tartışıldığı toplantıların gündeminde bu hafta “Bilim ve Kâinattaki İlahi Denge” konusu vardı.

Üsküdar Üniversitesi akademisyen, yüksek lisans ve lisans öğrencilerinin yanı sıra NPİstanbul Nöropsikiyatri hastanesinin uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantı bu hafta Nermin Tarhan Konferans Salonunda yapıldı.

Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Gültekin’in konuşmacı olarak katıldığı toplantıya ilgi yoğundu.

Bilim ve Kâinattaki İlahi Denge Semineri 2

Dünyayı, yaratılışı matematiksel kodlar üzerinden değerlendiren Gültekin, kâinatta muazzam bir dengenin olduğunu bilimin de bu disiplinle hareket ettiğini söyledi. Müthiş bir zekâ ve incelikle yaratılan kâinatta her şeyin bir denge ile hareket ettiğini vurgulayan Gültekin, Tabiatın hiçbir zaman zar atmayacağını kaydetti.

Dünyanın; sıfırıncı, birinci, ikinci ve üçüncü olmak üzere 4 kanun üzerine oturduğunu ifade eden Gültekin, bir şeyin görünmüyor olmasının o şeyin yok olduğu anlamına gelmediğini de söyledi.