Prof. Dr. Hilmi Sabuncu’nun ismi Üsküdar Üniversitesi'yle yaşayacak

Abone ol

google news logo
Giriş14 Ocak 2014
Güncelleme10 Nisan 2023
0

İş Sağlığı ve Güvenliği alanında Türkiye’nin önemli bilim adamlarından biri olan ve bugüne kadar bu alanda çok sayıda hoca yetiştiren Prof. Dr. Hilmi Sabuncu, ismiyle Üsküdar Üniversitesi’nde yaşayacak. Üsküdar Üniversitesi’nde Rektör Yardımcılığı görevindeyken hayata veda eden Sabuncu’nun ismi Güney Yerleşkede bulunan konferans salonuna verildi.

Prof. Dr. Hilmi Sabuncu’nun ismi Üsküdar Üniversitesi'yle yaşayacak

Üsküdar Üniversitesi, 2013 yılının Kasım ayında geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayata veda eden Prof. Dr. Hilmi Sabuncu’nun ismini yaşatacak.

Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevinde bulunan aynı zamanda İş Sağlığı ve Güvenliği Bölüm Başkanı da olan Prof. Dr. Hilmi Sabuncu’nun ismi düzenlenen törenle öğrencileriyle sık sık buluştuğu konferans salonuna verildi.

Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, rektör yardımcıları, dekanlar, öğretim üyeleri ve yeni, eski çok sayıda öğrencisinin katılımıyla gerçekleştirilen programa Prof. Dr. Hilmi Sabuncu’nun eşi, çocukları ile erkek kardeşi de katıldı.

Prof. Dr. Hilmi Sabuncu’nun ismi Üsküdar Üniversitesi'yle yaşayacak 2

Bir anma programı olan törende konuşan Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan Sabuncu’yu kaliteli bir insan, hocaların hocası olarak tanımladı. Tarhan şu değerlendirmelerde bulundu:

 “Çok üretkendi. Meslek aşkı bulaşıcıydı, herkesi etkiliyor ki bizi de etkiledi. Çalışma heyecanı ve arzusu hepimize pozitif etki yapıyordu. Türkiye’nin çok ihtiyacı olduğu bir dönemde onu kaybettik. Çünkü İş Sağlığı ve Güvenliği alanında Türkiye’de devrim yaşanıyor.  Her kurum ve kuruluş riskleri ve kazaları azaltma gayreti için çabalıyor. Biz çok değerli bir ismi bu dönemde kaybetti. Çok kısa sürede bizde güzel bir iz bıraktı. Biz de ismini üniversitede yaşatmak istedik. Çok nitelikli öğrencileri ve hocaları da arkasında bıraktı. Bizimle hep yaşayacak.”

Prof. Dr. Hilmi Sabuncu’nun ismi Üsküdar Üniversitesi'yle yaşayacak 3

Daha sonra söz alan Prof. Dr. Hilmi Sabuncu’nun eşi Gülüm Sabuncu ise mesleki etik anlayışını öğrencilerine aşılamayı hep ilk edindiğini ifade ederek eşinin isminin Üsküdar Üniversitesi’nde yaşayacak olmasından gurur duyduğunu söyledi.