Prof. Dr. Nevzat Tarhan Avrupa Staj Konsorsiyum Toplantısına katıldı

Abone ol

google news logo
Giriş17 Nisan 2015
Güncelleme10 Nisan 2023

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Avrupa Staj Konsorsiyum Toplantısına katıldı

Avrupa Staj Konsorsiyumu’nun Üst Yönetim Toplantısı Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın da katılımıyla gerçekleştirildi. Bu kapsamda ErasmusPlus Programı kapsamında 100 öğrenci yurtdışına staja gönderilecek.

Avrupa Staj Konsorsiyumu’nun Üst Yönetim Toplantısı İstanbul Sanayi Odası  ana binada gerçekleştirildi. Toplantıya Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın yanı sıra konsorsiyum üyesi kuruluşların temsilcileri de katıldı.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan yaptığı konuşmada, Sanayi Odasının Konsorsiyum’da olmasının büyük bir şans olduğuna dikkat çekerek öğrencilerin kariyerleri konusunda yönlendirilmeye ihtiyaçları olduğunu ve özellikle akademisyenlerin bu konuda öğrencilere yardımcı olması gerektiğine dikkat çekti.

İstanbul’da bulunan 5 üniversite ile vakıf ve meslek örgütlerinden oluşan Avrupa Staj Konsorsiyumu, ErasmusPlus Programı kapsamında seçilmiş 100 öğrenciyi yurtdışına staja gönderecek. Öğrenciler böylece yurtdışındaki firmalarda staj yapma ve deneyim elde etme imkânı elde edecek.