Prof. Dr. Nevzat Tarhan Cumhurbaşkanlığı iftar programına katıldı

Abone ol

google news logo
Giriş21 Temmuz 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Cumhurbaşkanlığı iftar programına katıldıÜsküdar Üniversitesi Rektörü, Adaleti Savunanlar Derneği Gelen Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine yönelik düzenlediği iftar programına katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile iftar programında bir araya geldi.

Çok sayıda sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcisinin katıldığı programa Üsküdar Üniversitesi Rektörü-Adaleti Savunanlar Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan da katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iftardan sonra davetlilere yaptığı konuşmada sivil toplum kuruluşlarının önemine vurgu yaptı.

Cumhuriyetimizin 2023 yılında, 100’üncü yılında ülkemizi çok daha farklı, çok daha müreffeh bir yere ulaştırmak istiyoruz diyen Erdoğan, bunun için de başta sizin gibi sivil toplum kuruluşları olmak üzere 78 milyon her bir vatandaşımıza önemli görevler, mesuliyetler düşüyormek için çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sivil toplum kuruluşlarının, demokrasinin sigortası olarak, Türkiye’deki farklı renklerin, çoğulculuğun ve siyasal zenginliğin sembolleri olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eksiklerimizi bir an önce gidererek başarılı çalışmaların sayılarını artırarak, ihmal edilen alanlara eğilerek geleceğe yoğunlaşmalıyız” değerlendirmesinde bulundu. 

 

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Cumhurbaşkanlığı iftar programına katıldı 2