Prof.Dr. Ruşen Galyamov’dan Üsküdar Üniversitesi’ne ziyaret

Abone ol

google news logo
Giriş12 Kasım 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Rusya Federasyonu Başkurdistan Özerk Cumhuriyeti Devlet Tarım Üniversitesi Sosyoloji ve Felsefe Bölüm Başkanı Prof.Dr. Ruşen Galyamov,  Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Üsküdar Üniversitesi Türk Dünyası Felsefi Araştırmalar Merkezi’nin (TÜFEM) davetlisi olarak  üniversiteye gelen Prof.Dr.Ruşen Galyamov,  TÜFEM Yönetim Kurulu üyeleriyle bir görüşme gerçekleştirdi. Prof.Dr. Galyamov, Başkurdistan ve Türkiye akademisyenleri arasında  işbirliğinin daha da gelişmesi için önerilerde  bulundu.

TÜFEM Müdürü Prof.Dr. Adnan Ömerustaoğlu da geçen  ay gerçekleştirdikleri Ufa ziyareti kapsamında işbirliği konusunda yapılan görüşmelerin ve imzalanan anlaşmaları aşamalı olarak uygulamaya koymakta kararlı olduklarını dile getirdi.

Misafir akademisyen Prof.Dr. Galyamov, Üsküdar Üniversitesi Sosyoloji ve Felsefe bölümü öğrencilerine ‘İdil-Ural  Bölgesi Örneğinde Rusya’da Etnik ve Siyasal süreçler’ başlıklı seminer verdi.

Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç.Dr. Ebulfez Süleymanlı’nın katkı yaptığı sunumda Prof.Dr. Galyamov bölgenin etnik siyasi yapısına ilişkin ayrıntılı bilgi vererek sosyolojik dinamiklerin önemine dikkat çekti.

Türkiye’de bulunmaktan ve Türk kardeşlerle buluşmaktan son derece mutlu olduğunu dile getiren Prof.Dr. Galyamov sunumunun sonunda öğrencilere Tatar halk türküsü söyleyerek hatıra fotoğrafı çektirdi . 

Prof.Dr. Ruşen Galyamov’dan Üsküdar Üniversitesi’ne ziyaret Prof.Dr. Ruşen Galyamov’dan Üsküdar Üniversitesi’ne ziyaret 2 Prof.Dr. Ruşen Galyamov’dan Üsküdar Üniversitesi’ne ziyaret 3