Prof. Dr. Yümni Sezen, kitaplarını Üsküdar Üniversitesi’ne bağışladı

Abone ol

google news logo
Giriş22 Mart 2016
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Türkiye’nin önemli bilim insanlarından Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yümni Sezen, arasında sosyoloji, psikoloji, felsefe ve din kitaplarının bulunduğu 2 bin kitabını Üsküdar Üniversitesi Kütüphanesi’ne bağışladı. Sezen adına kütüphanede bir kitaplık oluşturulurken kitaplığın açılışı için tören düzenlendi.

Prof. Dr. Yümni Sezen, kitaplarını Üsküdar Üniversitesi’ne bağışladıTürkiye’nin önemli din sosyologlarından Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Yümni Sezen, kütüphanesinin önemli bir kısmını Üsküdar Üniversitesi’ne bağışladı.

Felsefe, sosyoloji, din sosyolojisi ve İslami sosyoloji alanında çalışmalarıyla tanınan, bu alanda çok sayıda kitaba imza atan Prof.Dr. Sezen, kütüphanesinde bulunan 2 bin kitabını Üsküdar Üniversitesi Kütüphanesi’ne bağışladı.

Prof. Dr. Yümni Sezen, kitaplarını Üsküdar Üniversitesi’ne bağışladı 2Prof. Dr. Yümni Sezen adına Üsküdar Üniversitesi İbrahim Tarhan Kütüphanesi’nde bir kitaplık oluşturuldu.

Bağışlanan kitapların bulunduğu kitaplığın açılışını Prof. Dr. Yümni Sezen, Üsküdar Üniversitesi Rektör Danışmanı Halide İncekara ile birlikte yaptı.

Kitapları öğrencilerin ve akademisyenlerin istifadesine sunmanın kendisini mutlu ettiğini belirten Sezen, kitap kelimesinin her şeyi içine aldığını belirterek, medeniyetimizin kitap üzerine oluştuğunu da sözlerine ekledi.

 

Prof. Dr. Yümni Sezen, kitaplarını Üsküdar Üniversitesi’ne bağışladı 3