Prof.Dr.Nevzat Tarhan Mevlana'yı anlatacak

Abone ol

google news logo
Giriş10 Aralık 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Prof.Dr.Nevzat Tarhan Mevlana'yı anlatacakMevlana’yı anma etkinlikleri kapsamında Mesnevi Terapi kitabının yazarı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Mevlana’yı anlatacak. Üsküdar Üniversitesi’nde herkese açık gerçekleştirilecek etkinlikte sema gösterisi de yer alacak.

Değişen yaşam koşullarına paralel hızla dönüşen toplumlarda, insan ilişkilerinden kişilerin hayattan beklentilerine kadar birçok şey de etkilendi. Yaşamın çok hızlı aktığı bugünde bireyler arzu ettiği yaşamı çoğu zaman bulamıyor ve hayatı ıskalıyor. Bu durum kişileri depresif davranmaya sürüklediği gibi ruh sağlığını da bozabiliyor.

Psikiyatri ve psikoloji disiplinleri bu dönemde ortaya çıkan bu ruhsal açlığı giderme noktasında mevcut sorunlara çözüm arayışlarını ise sürdürüyor. Koruyucu ve önceliyi ruh sağlığına ilişkin alternatif metotlar geliştiriyor.

Mesnevi Terapi Kitabı’nın yazarı, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bibliyoterapi yöntemi kapsamında düşünerek kaleme aldığı kitabıyla koruyucu ruh sağlığına önemli bir alternatif sunarken Tarhan, 13 Aralık’ta gerçekleştirilecek programda Mevlana’yı anlatacak.

Mevlana’yı anma etkinlikleri kapsamında Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda 14:00-16:00 saatleri arasındaki programda sema gösterisi de yer alacak.

Programa herkes katılabilecek…