Psikiyatri Hemşireliği Çalıştayı Üsküdar Üniversitesinde başladı

Abone ol

google news logo
Giriş25 Mayıs 2017
Güncelleme10 Nisan 2023
 Psikiyatri Hemşireliği Çalıştayı Üsküdar Üniversitesinde başladı

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Psikiyatri Hemşireleri Derneği tarafından organize edilen "Ruh Sağlığı ve Psikiyatri Hemşireliği Çekirdek Eğitim Programı Çalıştayı" başladı. Çalıştayda iki gün boyunca, psikiyatri hemşireliği eğitiminde öğretim yöntemleri ve uygulama standartları ele alınacak. Çalıştaya hem sahada hem de akademik alanda çalışan çok sayıda psikiyatri hemşireliği uzmanı katılıyor. 
 
Çarşı Yerleşke Emirnebi Konferans Salonu'nda düzenlenen çalıştay, mesleki alanda gelişimi hedefliyor.

Çalıştayda açılış konuşmalarını Psikiyatri Hemşireleri Derneği Başkanı Doç. Dr. Fahriye Oflaz ve Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Selma Doğan yaptı.

Psikiyatri Hemşireliği Çalıştayı Üsküdar Üniversitesinde başladı 2Duayen isimlerin katıldığı çalıştay

Çalıştayın organizasyonunda en büyük rolü üstlenen isimlerden biri Doğan, çalıştayın psikiyatri hemşireliği eğitimi için çok faydalı olacağını vurguladı ve çalıştayın ilerleyen dönemlerde de sürdürüleceğini, eğitim yöntemlerini geliştirmekte çok önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

Prof. Dr. Selma Doğan, katılımları ve katkılarından dolayı psikiyatri hemşireliği eğitiminin duayen isimlerine teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından söz alan, Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Ergoterapi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Arif Aktuğ Ertekin ve Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk da çalıştayın psikiyatri hemşireliği eğitiminin gelişimi için çok yararlı sonuçları olacağı dile getirdi.

Açılış konuşmalarının ardından başlayan panellerde psikiyatri hemşireliği eğitiminin uzmanları belirlenen konu başlıklarında sunumlar gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Çaylan Pektekin oturum başkanlığını yaptığı ve Prof. Dr. Perihan Güner’in katıldığı ilk panelde; "Psikiyatri Hemşireliği Eğitiminde Öğretim Yöntemleri" ele alındı.

Hemşirelik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Selma Doğan, panelin sonunda Prof. Dr. Çaylan Pektekin ve Prof. Dr. Perihan Güner'e birer teşekkür belgesi takdim etti.

Psikiyatri Hemşireliği Çalıştayı Üsküdar Üniversitesinde başladı 3

Verilen aranın ardından geçilen ikinci panele Prof. Dr. Ayşe Özcan başkanlık etti ve Doç. Dr. Sevim Ulupınar; "Psikiyatri Hemşireliği Eğitiminde Ölçme Değerlendirme" başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Çalıştayda başlıklar halinde önemli konular ele alınacak

Konferansın devam eden oturumlarında;

* Psikiyatri Hemşireliği'nde Lisans, Yüksek Lisans ve Doktor Komisyonu Çalışmaları Paneli; Prof. Dr. Kadriye Buldukoğlu, Prof. Dr. Fatma Öz ve Prof. Dr. Besti Üstün tarafından
* Psikiyatri Hemşireliği'nde Lisans Programının Büyük Gruba Sunulması ve Tartışması Paneli, Prof. Dr. Sevim Buzlu tarafından
* Psikiyatri Hemşireliği'nde Yüksek Lisans Programının Büyük Gruba Sunulması ve Tartışması Paneli, Prof. Dr. Olcay Çam tarafından
* Psikiyatri Hemşireliği'nde Doktora Programının Büyük Gruba Sunulması ve Tartışması Paneli, Prof. Dr. Nesrin Aştı tarafından
* Psikiyatri Hemşireliği Uygulama Standartlarının Oluşturulması Ön Çalışmalarının Sunumu ve Tartışma Paneli, Doç. Dr. Nurhan Eren tarafından
* Ruh Sağlığı ve Psikiyatri Hemşireliği Çekirdek Eğitim Programı Çalıştayı Sonuçlarının Tartışılması ve Genel Değerlendirme Paneli de Prof. Dr. Selma Doğan ve Doç. Dr. Fahriye Oflaz tarafından gerçekleştirilecek.

Psikiyatri Hemşireliği Çalıştayı Üsküdar Üniversitesinde başladı 4