Psikoloji isteyen Anadolu Lisesi öğrencileri Üsküdar Üniversitesini gezdi

Abone ol

google news logo
Giriş03 Haziran 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üniversite sınavlarında geri sayım sürerken sınava girecek adaylarda da heyecan başladı. İstedikleri bölümleri iyi bir üniversitede okuma hayali kuran öğrenciler şimdiden gezilere başladı. Beşiktaş Anadolu Lisesi’nde okuyan ve Psikoloji Bölümünde okumak isteyen öğrenciler Üsküdar Üniversitesini ziyaret etti. Üniversitenin tüm birimlerini gezen öğrenciler Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile de görüştü.

Psikoloji isteyen Anadolu Lisesi öğrencileri Üsküdar Üniversitesini gezdi

Davranış Sağlığı ve Bilimlerinde Türkiye’nin ilk ve tek üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi bu alanda öğrenim görmek isteyen öğrencilerin özellikle dikkatini çekiyor.

Eğitimde geliştirdiği yeni modelle ilgi çeken Üniversiteye öğrencilerin ziyaretleri sürüyor. Bu kapsamda Beşiktaş Anadolu Lisesinde öğrenim gören öğrenciler, Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti. 20 öğrenciden oluşan grubun ortak özelliği ise hepsinin lisans eğitiminde Psikoloji bölümünde okumak istemeleri.

Psikoloji isteyen Anadolu Lisesi öğrencileri Üsküdar Üniversitesini gezdi 2

Üniversitenin tüm birimlerini gezen ve yetkililerden bilgi alan öğrenciler, akademik kadroyla da tanıştırıldı. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Prof. Dr. Adnan Ömerusatoğlu öğrencileri sınıfta misafir etti.

Psikoloji isteyen Anadolu Lisesi öğrencileri Üsküdar Üniversitesini gezdi 3
 
Hazırlık programı ile ilgili yabancı diller koordinatöründen de bilgi alan öğrenciler daha sonra Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı ziyaret etti.
 
Öğrencilerle toplantı odasında görüşen sonra da makamında misafir eden Tarhan öğrencilere meslek seçimi ile ilgili önerilerde bulundu. İnsanın sevdiği bir işi yapmasının hayat başarısında çok önemli olduğuna dikkat çeken Tarhan, her insanın hayatında kesinlikle bir ego idealinin olması gerektiğini kaydetti. Tarhan öğrencilerin merak ettiği sorulara da cevap verdi.

Rektör Tarhan ile fotoğraf da çektiren öğrenciler ziyaretten memnun ayrıldı.