Rehber öğretmenler Bağımlılık konusunda bilgilendirildi.

Abone ol

google news logo
Giriş25 Şubat 2015
Güncelleme10 Nisan 2023

Rehber öğretmenler Bağımlılık konusunda bilgilendirildi.Üsküdar Üniversitesi, Rehber öğretmenleri bilgilendirmeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Sancaktepe Rehberlik Araştırma Merkezine bağlı yaklaşık 80 rehber öğretmen Üsküdar Üniversitesi’nde düzenlenen “Madde ve İnternet Bağımlılığında Tedavi Yaklaşımları” konferansına katıldı. Öğretmenler bağımlılık konusunda bilgilendirildi.

Üsküdar Üniversitesi, Rehber öğretmenleri bağımlılıkla mücadele konusunda bilgilendiriyor, kullanımın engellenmesi yönünde farkındalık oluşturuyor.

Bu çerçevede Üsküdar Üniversitesi Sancaktepe Rehberlik Araştırma Merkezine bağlı rehber öğretmenlerle bir araya geldi. Yaklaşık 80 öğretmen Nermin Tarhan Konferans Salonunda düzenlenen “Vaka Tartışmaları” başlığı altındaki ‘Madde ve İnternet Bağımlılığında Tedavi Yaklaşımları’ konferansına katıldı.

Konferansı NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Bağımlılık biriminden Dr. Serdar Nurmedov verdi.

Bağımlılığın aza indirgenmesinde eğitimin önemine dikkat çeken Nurmedov, eğitim düzeyinin düşük olduğu kesimlerde bağımlılık oranının da yüksek olduğunun altını çizdi.

Rehber öğretmenler Bağımlılık konusunda bilgilendirildi. 2Bonzai kullanımına ilişkin de bilgi veren Nurmedov, son 3 yılda bonzai kullanımının17 kat arttığı söyledi. Yapılan araştırmalar sonucu uyuşturucu kullanımının ilkokul çağına kadar indiğine dikkat çeken Nurmedov, madde kullanımında ilk sırayı İstanbul’un aldığını arkasından da Antalya, Adana ve Ankara’nın geldiğini kaydetti.

İnternet bağımlılığına da vurgu yapan Nurmedov, internetin özellikle ergenlerde, milenyum sonrası çocuklarda asosyallik, otistik veya dikkat eksikliğine neden olduğunu söyledi.