Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürleri Üsküdar Üniversitesi’nde buluştu.

Abone ol

google news logo
Giriş01 Ekim 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

İstanbul İlçeler Rehberlik Araştırma Merkezi müdürleri aylık olağan toplantılarını Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Toplantı öncesinde müdürlere Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan hoş geldiniz konuşması yaptı. Konuşmasında koruyucu ruh sağlığının önemine dikkat çeken Tarhan, müdürlere “Olgu Defterleri” oluşturun dedi.

İstanbul ilçeler Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürleri Toplantısı Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşkede bir araya gelen müdürlere Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan hoş geldiniz konuşması yaptı.

Okulların zor öğrencilerinin sizlere geliyor olmasına bağlı zor görevin rehber öğretmenlere düştüğünün altını çizen Rektör Tarhan, şahit oldukları olguların içerisinde toplandığı bir olgu defteri oluşturmaları tavsiyesinde bulundu. Mevcut yüz sorunun % 80’nin genelde tekrarlayan sorunlar olduğunu ifade eden Tarhan, kalan %20’lik kısmının çözülmesi halinde sorunların tamamıyla ortadan kaybolacağını kaydetti. 

Şuan okullarda eğitim gören Y ve Z kuşaklarına da konuşmasında dikkat çeken Tarhan, eğitim planları yapılırken “Koruyucu Ruh Sağlığı” planlamasının da göz ardı edilmemesi gerektiğini hatırlattı. Tarhan koruyucu ruh sağlığı çalışmalarının en az bağımlı olan kişilerle uğraşmak kadar önemli olduğuna da vurgu yaptı. 

Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürleri Üsküdar Üniversitesi’nde buluştu. Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürleri Üsküdar Üniversitesi’nde buluştu. 2