Rektör Tarhan Genç Türkiye Zirvesi’nde gençlerle buluştu

Abone ol

google news logo
Giriş21 Mayıs 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin düzenlediği “Genç Türkiye Zirvesi” nde, Türkiye ve Dünya’nın farklı bölgelerinden gelen üniversite öğrencileriyle buluştu. Oturum başkanlığını yaptığı ‘İnsan Kaynağının Niteliği ve Eğitim 2023’ oturumunda Tarhan, gelecek için herkesin bir hedefinin olması gerektiğine dikkat çekerek şansın elde edilmesi için 4 kriterin önemli olduğunu söyledi.

Rektör Tarhan Genç Türkiye Zirvesi’nde gençlerle buluştu

Yıldız Teknik Üniversitesinin düzenlediği “Genç Türkiye Zirvesi”, Haliç Kongre Merkezi’nde 3 gün süren bir etkinle yapıldı.

Önemli akademisyen, sivil toplum örgütü temsilcileri ile bazı bakanların katılım sağladığı zirvenin ilk gününde Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da gençlerle buluştu. Farklı başlıklarda birçok oturumun yer aldığı zirvede Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın başkanlığında “İnsan Kaynağının Niteliği ve Eğitim 2023” başlıklı bir oturum gerçekleştirildi.

Rektör Tarhan Genç Türkiye Zirvesi’nde gençlerle buluştu 2

Yurt içi ve yurt dışından yüzlerce öğrencinin bulunduğu zirvede Rektör Tarhan öğrencilere gelecekleri konusunda çok önemli önerilerde bulundu. Yaşamda psikolojik ve sosyal sermayenin önemine dikkat çeken Tarhan, bu iki sermayenin çok iyi yönetilmesi gerektiğinin altını çizdi. Bu kapsamda insani değerlerin sermaye olarak üretilmesi gerekliliğini ifade eden Tarhan, insan kaynağının yönetiminde güvenin de önemli olduğunu söyledi.

Gelecekte şansın öneminin altını çizen Tarhan, şanslı kişilerin 4 özellik tipinin olduğunu da kaydetti. Tarhan bu özellikleri ise şu şekilde sıraladı.

- Bu kişiler yeni deneyimlere açıklardır. Kendilerini sürekli yenilerler.

- Ümit duyguları yüksektir.

- Olumluyu düşünür her olayda nasıl olmayacağını değil de olacağını düşünürler.

- İç seslerini dinlerler.