Sanatçı Özdemir Erdoğan, Üsküdar Üniversitesi’nde

Abone ol

google news logo
Giriş11 Mart 2016
Güncelleme10 Nisan 2023

Üsküdar Üniversitesi Müzik Kulübü ve Medya İletişim Kulübü’nün düzenlediği söyleşide sanatçı Özdemir Erdoğan, öğrencilerle bir araya geldi.

“İkinci Bahar”, “Sevdim Seni Bir Kere”, “Baharda Kuşlar Gibi” ve “Pervane” gibi birbirinden güzel çok sayıda esere imza atan Özdemir Erdoğan, her kuşak tarafından sevilen, birbirinden güzel şarkılarının öyküsünü anlattı.

Konuşmasında gençlik zamanlarına dikkat çeken sanatçı, yerli sanatçıların günümüzde ahlaki zafiyet içerisinde olduğunu söyleyerek şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yerli sanatçılarımızın, şu zamanda özellikle ahlaki yönden zafiyet içerisinde. Yabancı sanatçılara özenildiğinde kendi kültürümüzü yansıtmayan eserler ortayı çıkıyor. Diğer ülkelerin kendi sanatçılarına verdiği değer ile ülkemizin kendi sanatçısına verdiği destek arasında büyük farklar var. Kendi kültürlerimize sahip çıkmalı, kendimize özgün şarkı ve besteler üretmeliyiz. Aksi halde kendi kültürümüzden, milletimizden yoksunlaşarak diğer ülkelerin hayatlarını yaşamaya mecbur kalırız. 

Seyhan Karaman’ın moderatörlüğünü yaptığı söyleşide sevilen sanatçı öğrencilerin de sorularını cevapladı.

Program ödül takdimiyle sona erdi. Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör Özdemir Erdoğan’a, ‘Hisseden Adam’ heykelini verdi.

Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte Erdoğan, öğrencilerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Sanatçı Özdemir Erdoğan, Üsküdar Üniversitesi’nde Sanatçı Özdemir Erdoğan, Üsküdar Üniversitesi’nde 2 Sanatçı Özdemir Erdoğan, Üsküdar Üniversitesi’nde 3