Selçuk Özşener QEGG Laboratuvarı törenle açıldı

Abone ol

google news logo
Giriş24 Ağustos 2022
Güncelleme17 Mart 2023

NPİSTANBUL Hastanesi’nin de içinde yer aldığı NP Sağlık Grubu çatısı altında 1999 yılından bu yana EEG Teknisyeni olarak görev yapan ve geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Selçuk Özşener’in adı hastanede yaşayacak. Merhum Selçuk Özşener’in adı hastanede bulunan QEGG Laboratuvarı’na verildi. Selçuk Özşener QEGG Laboratuvarı ailesinin ve çalışma arkadaşlarının katıldığı bir törenle açıldı.

Selçuk Özşener QEGG Laboratuvarı törenle açıldı

NPİSTANBUL Hastanesi’nde yer alan QEEG Laboratuvarı’nın ismi, “Selçuk Özşener QEGG Laboratuvarı” olarak değiştirildi. Selçuk Özşener QEGG Laboratuvarı, hastane yöneticileri, Özşener’in ailesi ve mesai arkadaşlarının katıldığı bir törenle açıldı.
Açılış töreninde kısa bir konuşma yapan NPİSTANBUL Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, çok özel bir tören için bir araya geldiklerini belirterek “Kurumumuzda 1999 yılından bu yana sorumlu EEG teknisyeni olarak görev yapan, çok değerli çalışma arkadaşımız Selçuk Özşener’i kısa süre önce kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Özşener’e Allah’tan rahmet, çok değerli ailesine ve mesai arkadaşlarına bir kez daha baş sağlığı diliyorum.” dedi.Çalışma arkadaşımız Selçuk Özşener’in adını yaşatacağız

Bilgisayarlı kantitatif EEG’nin Türkiye’deki ilk uygulayıcılarından biri olan ve bugüne kadar 4 laboratuvarın kuruluşunda emeği olan merhum Selçuk Özşener’in, aynı zamanda birçok elektronörofizyoloji öğrencisinin bu sistemi öğrenmesini sağlayarak meslektaşlarının eğitimine destek olduğunu kaydeden Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Kurumumuza yüksek aidiyet duygusu ile bağlı olan ve çalıştığı süre zarfınca hastanemize değer katan çalışma arkadaşımızı nezaketi, çalışkanlığı ve mesleğine olan bağlılığı ile her zaman hatırlayacağız. Bu amaçla hastane yönetimi olarak hastanemizdeki QEGG Laboratuvarı’na merhum Selçuk Özşener’in isminin verilmesine karar verdik. NPİSTANBUL Hastanesi olarak Selçuk Özşener QEGG Laboratuvarı ile merhum çalışanımız Özşener’in adını ve aziz hatırasını yaşatacağız. İnanıyorum ki pek çok danışanımızın tedavisinde önemli bir yeri olan laboratuvarımız ile merhum Özşener’in ismi sonsuza dek yaşayacak.” diye konuştu.Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ konuşma yaptı

Açılış töreninde NPİSTANBUL Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ ile İbrahim Özşener’in ailesini temsilen Neslihan Oğuz da kısa bir konuşma yaptı. Açılış konuşmalarının ardından laboratuvar kurdele kesimiyle açıldı. Törene katılanların laboratuvarı gezmesiyle tören sona erdi.