“Sesleriniz Sesimiz, Gücünüz Geleceğimiz”

Abone ol

google news logo
Giriş03 Nisan 2017
Güncelleme10 Nisan 2023
“Sesleriniz Sesimiz, Gücünüz Geleceğimiz”

Üsküdar Üniversitesi ve Haydi Tut Elimi Derneğinin ortaklaşa düzenlediği "Sesleriniz Sesimiz, Gücünüz Geleceğimiz Projesi" kapsamında düzenlenen etkinliğin konuğu  Prof. Dr. Nevzat Tarhan'dı. Merkez Kampüs Nermin Tarhan Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlik, müzik kulübünün mini konseriyle başladı. Açılış konuşmasını Haydi Tut Elimi Derneği Başkan Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Dr. Nebiye Yaşar'ın yaptığı etkinliğe katılım yoğun oldu.

Dr. Nebiye Yaşar'ın proje hakkında genel bilgiler verdiği açılış konuşmanın ardından Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Dinçer Atlı, özel bir sunum yaptı.

Atlı, başarılı olmanın ilk önce kendini tanımak ile başladığını sonrasında ise vizyon, misyon ve değerlerle devam ettiğini söyledi.

Yrd. Doç. Dr. Dinçer Atlı, sunumun ardından Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “Kişinin Kendini Tanıması” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirildi ve bu söyleşinin moderatörlüğünü yaptı.

“Sesleriniz Sesimiz, Gücünüz Geleceğimiz” 2

Eski sorulara yeni cevaplar gerekiyor

Prof. Dr. Nevzat Tarhan kişinin kendini tanımasının, bu enerji düzenindeki yerini algılamasını ancak soru sorarak bulabileceğini, bu eski sorulara ise artık yeni cevaplar gerektiğini, verilen her cevabı bilimsel nitelikle desteklemek gerektiğini söyledi.
Tarhan; “Ali Fuat Başgil’in Gençlerle Baş başa” kitabından esinlenerek eski sorulara yeni cevaplar verilmesi gerektiğini düşündüğümüz için “Bilinçli Genç Olmak” kitabını kaleme aldık.” dedi.

Günümüzdeki gençler konformist

“Aileler çocukları sera çiçeği gibi yetiştiriyor. Aman düşmesin, aman terlemesin, aman, aman… Bu şekilde çocuk yetiştirilmeyeceğini söyleyen Tarhan; “Bunun sonucunda bir iş yaparken gençlerimizin yorulmak istememesi, hemen olumlu sonuca ulaşmayı talep etmesi bunlar olurken de hiçbir zorluk çekmemesi düşüncesi ile kalkıştıkları için başarısız oluyorlar. Çözüm olarak 3M formülünü öneriyorum; Bir, merak duygusu, insanı harekete geçirir. İki, mantıklı olmak; çalışırken iki ayağımızın havada olmaması. Üç, motivasyon; her zaman umutlu olmak." dedi.