Sevilen Sanatçı Bora Duran Üsküdar Üniversitesi’ndeydi…

Abone ol

google news logo
Giriş03 Kasım 2016
Güncelleme10 Nisan 2023
0Sevilen Sanatçı Bora Duran Üsküdar Üniversitesi’ndeydi…Türk Müziğinin sevilen ismi Bora Duran Üsküdar Üniversitesinde öğrencilerle buluştu. Medya ve İletişim Kulübünün davetlisi olarak üniversiteye gelen Duran öğrencilerle keyifli anlar geçirdi. Duran öğrencilere sevilen parçalarını da gitarıyla seslendirdi.Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans Salonunda düzenlenen söyleşiye öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğü himayesinde Medya ve İletişim Kulübünün organize ettiği etkinlikte öğrenciler sevilen sanatçıyı zaman zaman sorularıyla sıkıştırdı. Sevilen Sanatçı Bora Duran Üsküdar Üniversitesi’ndeydi… 2

Tüm sorulara samimiyetiyle cevap veren Duran üniversite öğrencileriyle keyifli anlar geçirdi.

Her kişinin hayatında zor dönemlerin olduğunu ifade eden Duran çok daraldığı bir noktadayken, şansının döndüğünü ve bu noktalara geldiğini söyledi.
"Sizce Türk Müziğinde bir sallantı yaşanıyor mu?" sorusuna Duran şu cevabı verdi.

"Günümüz müziğinin yozlaşan bir tarafı var inkâr edilemez. Ama bu bence bir taraf seçmekle alakalı; yani eğitim alıyorsanız farklı tür müzik dinliyorsunuz, yorgunken, aşıkken bir müzik... Boş müziklerde olabilir ama dinleyip dinlememek senin sorunun."

Amacının bir sonra ki şarkısını daha farklı olarak sunmak olduğunu ifade eden Duran, ilk şarkı tarzınız sevilmişse farklı bir tarzda eserler icra ettiğinizde herkesin eleştirmen oluverdiğini sözlerine ekledi.
Samimi ortamda geçen söyleşide Bora Duran sevilen şarkılarını gitarıyla bir de Üsküdar Üniversitesi öğrencileri için seslendirdi.
Programın sonunda Duran’a Hisseden Adam heykeli takdim edildi.

Sevilen Sanatçı Bora Duran Üsküdar Üniversitesi’ndeydi… 3