Siyaset Okulu Eğitimine Katılanlar Sertifikalarını Aldı

Abone ol

google news logo
Giriş13 Nisan 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Siyaset Okulu Eğitimine Katılanlar Sertifikalarını Aldı

Üsküdar Üniversitesi Postkolonyal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin “Kendimiz Kalmak” başlığında düzenlediği ve 5 hafta boyunca devam eden Siyaset Okulu Eğitim Programı tamamlandı. Alanında önemli isimlerin ders verdiği programa katılanlar Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın katıldığı bir törenle sertifikalarını aldı.

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi ilk Siyaset Okulu Eğitim Programını tamamladı. 

Postkolonyal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin, Sürekli Eğitim Merkezi ile birlikte düzenlediği program 5 haftanın ardından sona erdi. “Postkolonyalist Açıdan Kültürel, Siyasal, İktisadî Mukavemet Dinamikleri” başlıklı programda:

Üsküdar Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Merve Kavakçı İslam, ”Postkolonyalizm Nedir? Nasıl Bir İşlevi Vardır?”,

Siyaset Okulu Eğitimine Katılanlar Sertifikalarını Aldı 2Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof.Dr. Mithat Baydur, “Kolonyalist Açıdan Pozitivist Aydın Tipi ve Militer Sekülerizm”, 

Yrd. Doç. Dr. Barış Erdoğan, “Hegemonik Dilin İnşası ve Ulus Devletlerde Post Kolonyalizmin ‘Meşru’ Zemini”,

Yrd. Doç. Dr. Nagihan Haliloğlu “Gezi Edebiyatına Postkolonyal Yaklaşımlar”,

Dr. Ravza Kavakçı Kan, “AB Üyelik Diskuru: Güç İlişkilerinden Postkolonyal Yansımalar”,

Dr. Tuğrul Keskin”Afrika’da Kolonyalizm ve Amerika’da Siyah Milliyetçiliği: Kölelikten İnsan Hakları Mücadelesine” konulu eğitim verildi.

Prof.Dr. Hasan Köni’nin “Kolonyalist Açıdan Güç İlişkileri: Ortadoğu Toplumlarında Yeni Siyaset Arayışları” başlıklı ders verdiği programda  günümüz Türk edebiyatının en güçlü kalemlerinden şair, yazar Hilmi Yavuz da ders verdi. Yavuz, ”Yakup Kadri Karaosmanoğlu ‘Yaban’ Romanının Postkolonyal Açıdan Okuma Denemesi” konusunu ele aldı. 

Süheyb Öğüt,  “Postkolonyalin Çifte Açmazında Tesettürlü Müstehcen” başlıklı ders verirken programın son gününde de Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nevzat Tarhan “Küresel Siyasette Batı Karşıtı Eğilimler ve Siyasal Kitle Psikolojisi” başlıklı bir ders verdi.

5 Hafta boyunca devam eden eğitim programına farklı üniversitelerden çok sayıda öğrenci katılırken, farklı meslek gruplarından yetişkinler de programda yer aldı.

İlk eğitim programı düzenlenen sertifika töreniyle son buldu. Eğitimi başarıyla tamamlayanlar sertifikalarını hocalarının elinden aldı. 

Siyaset Okulu Eğitimine Katılanlar Sertifikalarını Aldı 3 Siyaset Okulu Eğitimine Katılanlar Sertifikalarını Aldı 4