Sri Lanka’dan 2 Rektör Üsküdar Üniversitesi’nde gezi ve incelemelerde bulundu

Abone ol

google news logo
Giriş06 Haziran 2014
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında yeni bir eğitim modeli sunan Üsküdar Üniversitesi’ne ziyaretler sürüyor. Bu kapsamda Sri Lanka’dan South Eastern ve Colombo Üniversitelerinin rektörleri Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti. Çalışmalar konusunda bilgi alan Rektörler ziyaretten memnun ayrıldı.

Davranış bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi yabancı üniversitelerin de dikkatini çekiyor.

Farklı eğitim modeliyle de üniversitelere model olan Üsküdar Üniversitesi bu kapsamda Sri Lanka’dan iki üniversitenin rektörü ziyaret etti.

Sri Lanka’dan 2 Rektör Üsküdar Üniversitesi’nde gezi ve incelemelerde bulundu

South Eastern University of Sri Lanka’nın Rektörü Prof. Dr. S. M. Mohammed Ismail ve University of Colombo’nun Rektörü Dr. W Kumara HIRIMBUREGAMA Üsküdar Üniversitesi’nde gezi ve incelemelerde bulundu.

Rektörlere Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Gültekin eşlik etti.

Sri Lanka’dan 2 Rektör Üsküdar Üniversitesi’nde gezi ve incelemelerde bulundu 2

Kendilerine Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’nin çalışmaları konusunda bilgi verdiklerini ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zelka rektörlerin gezi ve ziyaretten çok memnun ayrıldıklarını söyledi.

Kendileriyle üniversiteler arasında işbirliğini de konuştuklarını vurgulayan Zelka, üniversite olarak model alınıyor olmanın kendilerini de çok memnun ettiğini sözlerine ekledi.