Sürdürülebilirlik ve dijitalleşme odaklı 5’inci Vizyon Toplantısı gerçekleşti!

Abone ol

google news logo
Giriş26 Şubat 2024
Güncelleme27 Şubat 2024

Yüksek nitelikli insan yetiştirmek ve bilgi üretmek için yenilikçi, gelecek odaklı bir eğitim anlayışını benimseyen Üsküdar Üniversitesi geleneksel hale getirdiği Vizyon toplantılarının 5’incisi gerçekleştirdi. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan liderliğinde “Sürdürülebilirlik ve Dijitalleşme Odaklı” ana temasıyla gerçekleştirilen Sürdürülebilir Gelişim Amaçları (SGA) Odaklı 5’inci Vizyon Toplantısı ile Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesinin iki ana konuda entegrasyonu ele alındı.  

0

Üsküdar Üniversitesi, geleneksel hale getirdiği vizyon toplantılarına devam ediyor. 

Bu yıl 5’incisi düzenlenen Vizyon Toplantısı Üsküdar Üniversitesi Np Sağlık Yerleşkesi İbn-i Sina oditoryumunda gerçekleştirildi.

2019 yılında ilk vizyon toplantısının gerçekleştirildiği, sonrasında ise “Dijitalleşme”, “AR-GE ve Yenilikçi Politikalar Odaklı” ve “Uluslararası Marka Bilinirliği Odaklı” olmak üzere 2,3 ve 4’üncüsünün düzenlediği vizyon toplantılarına bir yenisini daha eklendi.

Toplantıya Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazife Güngör, Mütevelli Heyet Başkanı Furkan Tarhan, Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Zelka, Yönetim Üst Kurulu Üyesi ve İDER Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tarhan ile birlikte NPİSTANBUL Hastanesi yöneticileri ile rektör yardımcıları, rektör danışmanları, dekanlar, daire başkanları, yöneticiler ile araştırma merkezi müdürleri katılım sağladı.

Toplantının moderatörlüğünü ise Megawatt Ajans Hizmetleri A.Ş.’nin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda Yücel İletişim ve Yönetim Danışmanlığı bünyesinde markalara danışmanlık veren Tolga Yücel gerçekleştirdi. 

Mevcut durum ve süreç analizinin geleceğe daha emin adımlarla ilerlemek için her yönüyle ele alındığı toplantıda oluşturulan çalıştay grupları; 
- Stratejik gelecek vizyonu ve buna bağlı dönüşüm unsurları neler olmalıdır? 
- Bu dönüşüm için ortak / farklı bakış açıları ve uygulamalar nelerdir?’ 
- Dönüşümün vizyonu ve stratejisi ne olmalıdır?’ gibi soruları tartıştı, farklı önerileri ortaya koydu. 

Verimli geçen arama toplantısı toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.