‘Suyun ötesi’ sergiyle resmedildi…

Abone ol

google news logo
Giriş16 Ocak 2020
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi’nin uygulama ortağı NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Ergoterapi Sorumlusu Psikolog Ayda Aktay, 30’uncu sanat yılında “Suyun Ötesi” isimli ebru sergisi açtı. Birbirinden farklı çalışmaların yer aldığı sergi yoğun ilgi gördü.
4 Ocak’ta başlayan ve 17 Ocak tarihine kadar Ogliv Altunizade Yerleşkesinde gezilebilecek “Suyun Ötesi” isimli sergiye ilgi ilk günden buyana oldukça yoğun.
 


“Ebru sanatında 30 yılı geride bıraktım”

Ebru sanatında 30 yılı geride bıraktığını ifade eden Psk. Ayda Aktay, ebru sanatına başlama sürecinden bahsetti. Aktay, “1989’da merhum Nusret Hepgül ile başlayan ebru yolculuğum 1991’den bugüne Fuat Başar ile devam etti. Otuz yıldan bugüne yaptığım farklı çalışmaları sergilediğim ‘Suyun Ötesi’ isimli sergim retrospektif sergi olarak da düşünülebilir” şeklinde konuştu.“Ebru çalışmalarım duyguların dışavurumudur”
 
14 yıldır NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde ebru terapisi yapan Aktay, serginin ebru terapisinden izler taşıdığını belirtti. Ebru sanatı ile ilgili paylaşımlarda bulunan Aktay, “Bu sergide özellikle makro - mikro serisi olarak yayınladığım ve sergilediğim gelenekselin dışındaki ebru çalışmalarım kelimelerin anlatmaya yetmediği duyguların sanat ile ifadesi, dışavurumudur” ifadelerini kullandı.