Tarhan, hastalıkların tedavisinde sabır ve şükür önemli!

Abone ol

google news logo
Giriş28 Aralık 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Tarhan, hastalıkların tedavisinde sabır ve şükür önemli!Üsküdar Üniversitesi Sağlıkta Pozitif Düşünce Kulübü, Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın konuşmacı olarak katıldığı bir konferans düzenledi. Manevi Reçete başlıklı konferansta Tarhan hastalıkların tedavisinde sabır ve şükrün 2 sihirli kelime olduğunu söyledi.

Üsküdar Üniversitesi Sağlıkta Pozitif Düşünce Kulübü konferanslar serisine başladı. Manevi Reçete başlıklı konferansların ilkinde öğrenciler Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı misafir etti. 

Emir Nebi Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansa öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. 

Program Kulüp başkanı Esat Eser’in kulüp çalışmalarına ilişkin bilgi vermesiyle başladı. Kulübün amacının hastalara pozitif düşünmeyi telkin etmek ve manevi tedavi sağlamak olduğunu söyleyen Eker, bu yöntemin hastalar üzerinde çok etkili olduğunu kaydetti. 

Daha sonra Rektör Tarhan “Tedavi Başarısında Terapödik Faktörler” başlıklı bir sunum yaptı. Hastalara yaklaşımın nasıl olması gerektiği konusunda önemli bilgiler veren Tarhan, hastalıkların tedavisinde 2 anahtar kelime, sabır ve şükür olduğunu ifade etti.  Kader hastalıklarla tahammül gücü veriyor diyen Tarhan, kişinin hastalığıyla iyi geçinmesi, düşman olarak değil de onunla birlikte yürümeyi başarabilmesi gerektiğini dile getirdi. Tarhan, kişinin hastalığıyla barışık olması halinde o kişide stres ve kaygının da azaldığını söyledi. 

Tarhan, hastalıkların tedavisinde sabır ve şükür önemli! 2 Tarhan, hastalıkların tedavisinde sabır ve şükür önemli! 3