Tarhan, Uluslararası Said Nursi ve Mevlana Sempozyumuna katılıyor

Abone ol

google news logo
Giriş15 Mayıs 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Tarhan, Uluslararası Said Nursi ve Mevlana Sempozyumuna katılıyorProf. Dr. Nevzat Tarhan, Konya Büyükşehir Belediyesi, Risale Akademi ve Akademik Araştırmalar Vakfı ile birlikte düzenledikleri "Uluslararası Said Nursi ve Mevlana Sempozyumu" na katılacak. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun da katılacağı sempozyumda Tarhan, “Akıldan Kalbe Mevlana ve Bediüzzaman Modelleri” başlığında konuşma yapacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Risale Akademi ve Akademik Araştırmalar Vakfı ile birlikte düzenledikleri "Uluslararası Said Nursi ve Mevlana Sempozyumu" 24-26 Mayıs tarihleri arasında Konya’da gerçekleştirilecek.

Yurt içi ve dışından çok sayıda akademisyenin yer alacağı sempozyumda Mevlâna ve Said Nursi’nin İslam düşünce tarihindeki yerleri, etkileri ve eserleri üzerine yapılan bilimsel çalışmalardan hareketle günümüze hitap eden özelliklerinin akademik bir zeminde müzakeresi amaçlanıyor.

Program 24 Mayıs Cuma günü saat 14.00'te Konya Mevlana Kültür Merkezi’nde açılış konferansları ve konuşmalarıyla başlayacak. Açılış programına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da katılacak.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapacak olan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Akıldan Kalbe Mevlana ve Bediüzzaman Modelleri” başlığında değerlendirmelerde bulunacak.