Tıbbi Hipnoz Kursu 27 Temmuz'da başlıyor

Abone ol

google news logo
Giriş11 Haziran 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan “bilinçli hipnoz eğitimi” Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde başlıyor.

Tıbbi Hipnoz Kursu 27 Temmuz'da başlıyor

Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde (ÜSEM) Tıbbi Hipnoz Derneği ile birlikte 27 Temmuz tarihinde başlayacak ve tüm yıl boyunca devam edecek eğitimlerin liderliğini Dünya Hipnoz Ödülü sahibi, Üsküdar Üniversitesi öğretim görevlisi Ali Eşref Müezzinoğlu yapacak. Bu kurslardan doktorlar, diş hekimleri ve psikologlar faydalanabilecek. Bilinçli hipnoz yönteminden destek alınarak zayıflama, ağrısız doğum, çocuğun sınav başarısının yükseltilmesi, korkulardan kurtulma, alerji tedavisi ağrı ve bulantı giderme, sigara bırakma, migren ağrılarından kurtulma, ağrısız diş çekimi gerçekleştirilebiliyor.

ESH (Europien Sociaty Hipnose) program ve AB eğitim kurallarına uygun hazırlanan kurs programı hakkında Üsküdar Üniversitesi öğretim görevlisi Ali Eşref Müezzinoğlu şöyle konuştu: “Kurslar periyodik olarak 4 basamak şeklinde olacak. Günümüzde göz ardı edilemeyen hipnozu Sağlık Bakanlığı’nın aldığı karar ile yalnızca tıbbi tedavilerde muayene yetkisi olan kişiler uygulayabiliyor. Bu yüzden ÜSEM’de açacağımız kurslara yalnızca doktor, diş hekimi ve psikolog mesleğine mensup kişiler katılabilecek. Kurslara katılarak eğitimi tamamlayan herkese ESH tarafından 3 yılda bir yenilenen AB’de geçerli akreditasyon sertifikası verilecek. Bu hekimlerimiz için önemli bir ayrıcalık. Eğitimler katılımcının kendi uzmanlık dallarında hipnoz teknikleri, hasta ilişkileri ve telkin kalıplarının kendilerine uygulamalı olarak verilecek.”

Üsküdar Üniversitesi bünyesinde verilecek Tıbbi Hipnoz Kurslarının, kurs takvimi ise şöyle:

1. Basamak    27-28 Temmuz 2013

2. Basamak    24-25 Ağustos 2013

3. Basamak    28-29 Eylül 2013

4. Basamak  26-27 Ekim 2013

Ücretlendirme:

Kurs Ücreti: Her bir kurs basamağı ayrı ayrı ücretlendirilecektir. Her bir kurs basamağı KDV dahil 550 TL.’dir.

Müracaat, Ön Kayıt ve Bilgi:
Tel: 0 216 530 0 530

Kurs Koordinatörü:
Öğretim görevlisi Dt. Ali Eşref Müezzinoğlu