15 Temmuz gecesi yaşananları sahneye taşıdılar

Abone ol

google news logo
Giriş21 Nisan 2017
Güncelleme10 Nisan 2023
015 Temmuz gecesi yaşananları sahneye taşıdılar

Üsküdar Üniversitesi Tiyatro Kulübü tarafından hazırlanan "15 Temmuz Ertuğrul'un Hikâyesi Tiyatro Gösterisi" Merkez Yerleşke Nermin Tarhan Konferans Salonu'nda yapıldı. Tamamen Üsküdar Üniversitesi öğrencileri tarafından hazırlanan oyuna ilgi çok büyük oldu. Gala gösterimine öğrenciler, akademisyenler, oyuncuların ailelerinin ilgisi oldukça yoğundu. 

15 Temmuz 2016'da yaşanan Darbe Girişimi'nin toplum üzerindeki etkilerinin hiçbir siyasi içeriğe dayanmadan anlatıldığı tiyatro oyununda, öğrencilerin performansı büyüledi.

Darbe girişimi gecesi yaşananları farklı kişi ve konular üzerinden bir çok yönüyle ele alan oyun seyircilerden büyük alkış aldı.

'Kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için' sloganıyla hazırlanan tiyatro oyunu özellikle milli birlik ve beraberlik duygusunu vurgulayarak topluma barış ve kardeşlik mesajları vermeye çalıştı.

Darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenlerin yaşadıklarının sahnelendiği oyunda, darbe psikolojisi ve toplum üzerindeki olumsuz psikolojik etkileri de vurgulandı.

"15 Temmuz Ertuğrul'un Hikâyesi Tiyatro Gösterisi" 21 Nisan Cuma günü 14:30’da Üsküdar Gençlik Merkezinde bir kez daha sahnelenecek.

15 Temmuz gecesi yaşananları sahneye taşıdılar 2