Aile Danışmanlığı Sertifikası İçin Son Şans!

Abone ol

google news logo
Giriş02 Kasım 2012
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Türkiye’de Aile Danışmanlığı alanında güçlü akademik kadrosu ve hazırlanan özgün eğitim içeriğiyle referans eğitim hazırlayan Üsküdar Üniversitesi, ilk grup eğitimlerine 17 Kasım’da başlıyor. İkinci grup kesin kayıtlarını almayı sürdüren Üsküdar Üniversitesi hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki grupta eğitim verecek.

Üsküdar Üniversitesi özgün içeriğiyle Aile Danışmanlığı Sertifika Programı eğitimlerine 17 Kasım’da başlıyor. İlk grupla eğitime başlayacak olan üniversite ikinci grup kayıtlarını ise sürdürüyor.

Resmi gazetenin 4 Eylül 2012 tarihli sayısında yayımlanan yönetmeliği göre 300 saati teorik, 150 saati uygulamalı eğitim, 30 saati de süpervizyon olmak üzere kursiyerlere toplamda 450 saatlik bir eğitim hazırlayan Üsküdar Üniversitesi, eğitimlerini cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere hafta içi ve hafta içi programlarıyla gerçekleştirecek.

1’inci grup kesin kayıtlarını tamamlayan Üsküdar Üniversitesi Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçentlerden oluşan akademik kadrosuyla referans alınacak özgün içerikli eğitim programıyla aile danışmanları yetiştirecek.

Bu alanda özgün ders içeriğiyle referans olacaklarını vurgulayan Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Uzm. Psk. Orhan Gümüşel, ailedeki tüm bireylerin biyopsikososyal yapılarını ele alan, koruyucu ruh sağlığını öne çıkaran eğitim modelini benimsediklerini söyledi. Uygulama modülüyle güçlü bir eğitim vereceklerinin de altını çizen Gümüşel, Üniversite hastane işbirliğini hayata geçireceklerini kaydetti.

Üniversitede gerçekleştirilecek eğitimleri Üsküdar Üniversitesi akademisyenlerince verileceğine de dikkat çeken Gümüşel Profesörlerin de derslere gireceğini söyledi.

Daha fazla bilgi için;

www.ailedanismanligisertifikaprogrami.com