Atatürk sevdiği şarkılarla anıldı…

Abone ol

google news logo
Giriş10 Kasım 2016
Güncelleme10 Nisan 2023
Atatürk sevdiği şarkılarla anıldı…Üsküdar Üniversitesi, ölümünün 78’inci yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü düzenlediği özel bir programla andı. Prof. Dr. İbrahim Öztek’in ‘Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yüksek Kişiliği’ başlıklı yaptığı anma programında Atatürk, sevdiği şarkılarla anıldı. Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan yaptığı konuşmada vatan sevgisinin yaldızlı sözcüklerle değil işini iyi yapmakla mümkün olduğuna dikkat çekti.Aramızdan ayrılışının 78’inci yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk Üsküdar Üniversitesi’nde düzenlenen özel bir programla anıldı.Sağlık Kültür ve Spor Direktörlüğü öncülüğünde Turkuaz, Atatürkçü Düşünce ve Müzik Kulübünün organize ettiği anma programına katılım yoğundu.Atatürk sevdiği şarkılarla anıldı… 2

Çarşı Yerleşke Emirnebi 1 Konferans Salonunda gerçekleştirilen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programına öğrencilerin yanı sıra akademisyenler de katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan yaptı.

Atatürk’ü şükranla anarak sözlerine başlayan Tarhan, o dönemde zoru başaran Mustafa Kemal Atatürk’ün başarısını iyi anlamak ve bilmek gerektiğini söyledi. Başarının tüm kadro ve takımın başarısı olduğunu ifade eden Tarhan, Atatürk’ün dogmatik bağlılığı kabul etmeyen akılcı ve sorgulayıcı bir kişi olduğunu belirtti. Askeri zekaya sahip Atatürk’ün çalışkan biri olduğunu dile getiren Tarhan vatan sevgisinin yaldızlı sözcüklerle değil işini iyi yapmakla mümkün olduğuna vurgu yaptı.

Aşık Veysel’in Atatürk için yazdığı ‘Ağlayalım Atatürk’e’ ağıdının da yer aldığı programda Üsküdar Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. İbrahim Öztek “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yüksek Kişiliği” başlıklı bir konuşma yaptı.
Öztek Atatürk’ün doğumundan ölümüne kadar olan yaşamında her dönemindeki başarılarını dinleyenlerle paylaştı.

Programda Prof. Dr. İbrahim Öztek Rektör Tarhan’a bir de Türk Bayrağı hediye etti.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı, Üsküdar Üniversitesi Müzik Kulübü’nün Atatürk’ün sevdiği birbirinden güzel şarkıları seslendirmeleriyle son buldu.

Atatürk sevdiği şarkılarla anıldı… 3
Atatürk sevdiği şarkılarla anıldı… 4