Doğa'nın minikleri su bilinci için Üsküdar Üniversitesi'ndeydi

Abone ol

google news logo
Giriş15 Mart 2013
Güncelleme10 Nisan 2023

Dünya’nın en önemli ihtiyaçlarından biri olan su konusunda farkındalık oluşturmak isteyen Doğa Koleji’nin minik öğrencileri, Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti. Su kaynaklarının israfını önleme ve korunmasına yönelik bilinç oluşturmak adına öğrenci, idari ve akademik personelle anket çalışması yapan minikler Rektör Tarhan’ı da ziyaret etti.

Çocukların, çevre sorunlarına duyarlı ve bu konuda çözüm üreten sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmesini hedefleyen Doğa Koleji, farkındalık oluşturma adına 22 Mart Dünya Su Günü’nü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Doğa'nın minikleri su bilinci için Üsküdar Üniversitesi'ndeydi

Bu çerçevede Doğa Koleji’nin minikleri, Üsküdar Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi’ni ziyaret etti.

Yeryüzünde günden güne azalan ve israf edilen su kaynaklarının daha bilinçli kullanımı ve tasarrufu konusunda öğrenci, akademik ve idari personelle anket çalışması yapan minikler, suyun önemini bir kez daha anlattı.

Doğa'nın minikleri su bilinci için Üsküdar Üniversitesi'ndeydi 2

İnsanlık adına yaşam için doğadaki temel ihtiyaçlardan biri olan su konusundaki hassasiyetlerini takdirle karşılayan Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan ise minikleri odasında misafir etti.

Öğrencilerle bir süre görüşen ve onlara bu duyarlılıklarından ötürü teşekkür eden Tarhan, bu konudaki hassasiyetlerini hep sürdürmelerini istedi.