Dünyaca ünlü Sosyolog Syed Farid Alatas Üsküdarlı öğrencilerle buluştu.

Abone ol

google news logo
Giriş31 Ekim 2014
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Üniversite Kültürü Dersleri kapsamında dünyaca ünlü sosyolog Syed Farid Alatas’ı öğrencileriyle bir araya getirdi. Singapur Milli Üniversitesi’nden gelen Alatas öğrencilere “ Alternatif İnsan Bilimleri için Eleştirile Bir Perspektif” başlıklı konferans verdi.

Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programın Moderatörlüğünü Üsküdar Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Merve Kavakçı İslam yaptı.

“Alternatif İnsan Bilimleri İçin Eleştirel Bir Perspektif” başlıklı programa İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi öğrenci ve hocalarının ilgisi yoğundu.

'Dünyanın ünlü sosyologlarından Singapur Milli Üniversitesinden Prof. Dr. Farid Alatas’a Uluslararası Kültür Çalışmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Seyed Javad Miri de eşlik etti.

Batılı olmayan yapıların batılı kavramları kullanmasının gerçek ile kurgunun karışmasına neden olduğuna dikkat çeken Alatas, “Religion” örneği ile bu görüşünün sebeplerini öğrencilere anlattı.

Sosyal bilimlerin bilgi verme, gizemi çözmede etkili olduğuna vurgu yapan Alatas, Weber, Durkheim ve İbn-i Haldun’dan örneklemelerle sözlerini sonlandırdı.

Dünyaca ünlü Sosyolog Syed Farid Alatas Üsküdarlı öğrencilerle buluştu.

Dünyaca ünlü Sosyolog Syed Farid Alatas Üsküdarlı öğrencilerle buluştu. 2