Erasmus kapsamında Hollanda’dan 15 öğrenci Üsküdar’da…

Abone ol

google news logo
Giriş15 Mayıs 2015
Güncelleme10 Nisan 2023

Üsküdar Üniversitesi’nin Erasmus programı ortağı Hollanda’nın Windesheim Üniversitesi’nden 15 Sosyal Hizmet Bölümü öğrencisi Üsküdar Üniversitesi’ne geldi. Erasmus haftası kapsamında 1 hafta Üsküdarlı öğrencilerle zaman geçiren Hollandalı öğrenciler Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile de görüştü.

Erasmus programı kapsamında Üsküdar Üniversitesi’nin ortağı Hollanda’nın Windesheim Üniversitesi’nden 15 öğrenci Üsküdar Üniversitesi’ne geldi.

3 hocanın da aralarında bulunduğu Sosyal Hizmet Bölümü öğrencilerinden oluşan gruba Üsküdar Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri ve hocaları eşlik etti. Erasmus haftası etkinliği kapsamında gelen öğrenciler Üsküdarlı öğrencilerle sosyal hizmet alanında belirlenen konuları tartıştı, sosyal hizmet kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştirdi. Etkileşim içinde karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi’ni de ziyaret eden öğrenciler yetkililerden bilgi aldı, incelemelerde bulundu.

Heyet daha sonra Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile görüştü. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Tarhan, sosyal hizmete dünyanın çok ihtiyacı olduğuna dikkat çekerek multidisipliner yaklaşıma dikkat çekti.

Erasmus kapsamında Hollanda’dan 15 öğrenci Üsküdar’da… Erasmus kapsamında Hollanda’dan 15 öğrenci Üsküdar’da… 2 Erasmus kapsamında Hollanda’dan 15 öğrenci Üsküdar’da… 3