Genç girişimciden yaratıcı tavsiyeler

Abone ol

google news logo
Giriş16 Aralık 2016
Güncelleme10 Nisan 2023
Genç girişimciden yaratıcı tavsiyeler

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya Kulübü'nün organize ettiği "En Genç Start Up" panelinin konuğu Scorp isimli  sosyal medya aplikasyonun yöneticilerinden Batu Uğrasız'dı. Genç yönetici, Üsküdar Üniversitesi öğrencileriyle girişimciliği ve yeni bir işe başlamayı konuştu.

Henüz üniversitede öğrenciyken İzzet Zakuto ve Sercan Işık’ın birlikte ürettikleri ve geliştirdikleri bir proje olan Scorp, şu an Türkiye’nin en popüler sosyal medya aplikasyonlarından biri olarak gösteriliyor. Ancak en önemli özelliği, tamamen Türk girişimciler tarafından düşünülmesi ve geliştirilmesi. Şu an aplikasyonu tüm Dünya’ya tanıtmak için çalışmalar yürüten Scorp ekibi, aynı zamanda son dönemin en dikkat çekici girişimcilik örneklerinden birini sergiledikleri için, takdir ediliyor.

Aplikasyonun geliştirilmesi sürecinde birçok çalışma, görüşme ve hazırlık yapan ekip, bu süreçte kazandıkları tecrübeleri de genç girişimcilerle paylaşmaya başlamış. Şirket yöneticilerinden Batu Uğrasız, Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda düzenlenen panelde öğrencilere dikkat çekici önerilerde bulundu.

Hergün en az bir kişiyle tanışın

Girişimciliğin temel kuralının her gün yeni bir kişiyle tanışmak olduğunu belirten Uğrasız, girişimci olmak isteyen öğrencilere insan ağlarını genişletmelerini ve hiçbir günü boş geçirmeden mümkün olan en fazla sayıda insanla tanışmalarını tavsiye etti.

Genç girişimciden yaratıcı tavsiyeler 2Üniversitedeki eğitim sürecinde staj yapmanın önemini vurgulayan Batu Uğrasız; “İş hayatına erken girin. Okulun kazandırdıklarının üzerine siz de bir şeyler katarak, kendinizi geliştirin. Okulunuz bittiğinde CV’nize yazacağınız tecrübelerinizin olması çok önemli. Okulunuzun teknik imkanlarından sonuna kadar faydalanın.” dedi.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör, panelin sonunda katılımı ve paylaşımından dolayı Batu Uğrasız’a teşekkür etti.

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Direktörlüğü ve Yeni Medya Kulübü de genç yöneticiye katılımından dolayı bir teşekkür plaketi takdim etti.