İbrahim Tarhan Kütüphanesi şimdi daha uzun ziyaret edilebilecek

Abone ol

google news logo
Giriş11 Kasım 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Kısa sürede kitap sayısını 11 binin üzerine çıkaran, süreli yayınlarla birlikte multimedya kaynakları, tezleri, e-kaynakları ve çok sayıda veri tabanını da öğrenci, akademisyenlerin hizmetine sunan Üsküdar Üniversitesi İbrahim Tarhan Kütüphanesi artık daha uzun süre ziyaret edilebilecek. Sadece ödünç kitap alınan yer değil, değişen ve gelişen bilgi çağının kapılarını ziyaretçilere açan kütüphane hafta içi 08:30- 21:00, Cumartesi günleri de 08:30-17:30 saatleri arasında açık.

İbrahim Tarhan Kütüphanesi şimdi daha uzun ziyaret edilebilecek

2012 yılından itibaren Üsküdar Üniversitesi Kuzey Yerleşkesinde hizmet veren İbrahim Tarhan Kütüphanesi, eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri ile öğrencilerin, akademik ve idarî personelin mesleki ve genel kültür bilgilerini edinmeleri doğrultusunda gereksinim duyulan her türlü kaynağı onlarla buluşturuyor.

Günümüzün teknolojisi ile donatılan, öğrencilere konforlu oturma alanları sunan, mimari ve dekorasyonuyla da birçok üniversite tarafından model alınan Üsküdar Üniversitesi Kütüphanesi, ödünç kitap alınan yer değil, gelişen ve değişen bilgi çağının kapılarını ziyaretçisine açan, bilgi dünyasında kişiyi bilgiye bağlayan merkezi olarak hizmet veriyor.

Üniversite kütüphaneler arası işbirliği çerçevesinde ödünç kitap alma ve fotokopi hizmetlerini de gerçekleştirirken, elektronik kaynaklara erişim noktasında çalışmalarını her geçen gün artırarak sürdürüyor.

Bugün dışarıdan da yararlanılan kütüphanede internet üzerinden de erişilebilen “elektronik katalog tarama sistemi (OPAC) bulunuyor. Bu sistemle kullanıcılar, dilerlerse kütüphaneye gitmeden kaynak taraması yaparak, istedikleri kitapları veya diğer materyalleri bulabiliyor.

11 bin kitabı bünyesinde bulunduran kütüphanenin Web sayfasından katalog taraması da yapılabiliyor. Ziyaretçilerine kablosuz internet erişimi imkanı da sunan Kütüphanede kitaplar; açık raf düzeninde, “Library of Congress Sınıflama Sistemi”ne göre tasnif ediliyor.

Ücretsiz üye olmak şartıyla kütüphane,  kitap, dergi, gazete, e-kitap, e-dergi, ses kaseti, CD-DVD ve akademik internet kaynaklarından oluşan zengin koleksiyonu hizmete sunuyor.

Bilgi kaynaklarına sahip olmanın yanında bilgiye erişimi temel ilke olarak benimseyen kütüphane çeşitli uluslararası veri tabanlarına üyeliğini de geliştirerek sürdürüyor.

DETAYLI BİLGİ İÇİN: kutuphane.uskudar.edu.tr