İlerleme, Kalkınma ve Etik Değerler Konferansı gerçekleştirildi.

Abone ol

google news logo
Giriş14 Kasım 2014
Güncelleme10 Nisan 2023

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Üniversite Kültürü dersleri kapsamında bu hafta Mimarı Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hakan Poyraz’ı konuk etti. Poyraz, “ İlerleme, Kalkınma ve Etik Değerler” konusunda öğrencilere konferans verdi.

Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansa öğrenciler ve akademisyenlerin yoğun ilgi gösterdi.

"İlerleme, Kalkınma ve Etik Değerler" başlıklı konferansında Prof. Dr. Hakan Poyraz,  ahlak Felsefesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Poyraz, tarihten örnekler vererek toplumlarda ahlaki çöküşlere dikkat çekti.

Her kültür çevresinin kendine özgü değerleri ve öncelikleri olduğunun altını çizen Poyraz, kültürlerinin birbirleriyle etkileşim halinde olduğunu söyledi.

İnsanların bir duruma bakış açısının, durumun işleyişinin, alanının, öznesinin veya nesnesinin o duruma verdiği değeri belirlediğini belirten Poyraz, kişisel davranışların da bir sürekliliği olmadığını, kişinin için de bulunduğu “an”a göre değişkenlik göstereceğini anlattı.

İlerleme, Kalkınma ve Etik Değerler Konferansı gerçekleştirildi.

İlerleme, Kalkınma ve Etik Değerler Konferansı gerçekleştirildi. 2