İlk 500'e Girenlere İş Garantili Tek Üniversite

Abone ol

google news logo
Giriş08 Temmuz 2013
Güncelleme10 Nisan 2023

Davranış bilimleri ve sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, LYS’ de ilk 500’e girip Üsküdar Üniversitesi’ni tercih eden adaylara mezun olduklarında iş garantisi veriyor. Üniversite, iş imkânını Avrupa standartlarında hizmet veren üniversiteye bağlı sağlık kuruluşlarında sunuyor.

İlk 500'e Girenlere İş Garantili Tek Üniversite

Türkiye’nin davranış bilimleri ve sağlık alanında ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, bir ilke daha imza atıyor.

LYS’de ilk 500’e giren ve Üsküdar Üniversitesi’nde okuma hakkı kazanan adaylara mezun olduklarında iş garantisi veriyor.

Tematik eğitim modeli, multidisipliner eğitim anlayışıyla geçen yıl ilk öğrencilerini alan Üsküdar Üniversitesi, 1 yıllık eğitimin ardından şimdi yeni öğrencileri için hazırlık yapıyor.

Öğrencilerine geniş laboratuvarlarda eğitim, sağlık uygulama ve araştırma merkezlerinde staj ve uygulama imkânı sunan üniversite, bugünlerde adayların sık ziyaret ettiği yerler arasında.

Başarılı bir eğitim öğretim yılını geride bıraktıklarını ifade eden Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, öğrencilerine çeşitli alanlarda iş fırsatı sunduklarını söyledi. LYS’de ilk 500’e girenler arasında Üsküdar Üniversitesi’ni tercih eden adayları mezuniyetleri sonrası iş sahibi yapacaklarını vurgulayan Rektör Tarhan, öğrencilerin üniversitesinin NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi ve Polikliniklerinde istihdam edileceklerini kaydetti.

Burs çeşitliliklerine de dikkat çeken Prof. Tarhan, Üsküdar Üniversitesini ilk tercihleri arasına yazan adaylara önemli oranlarda burs vereceklerini söyledi. Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ilk 5 tercihinin tamamını Üsküdar Üniversitesi olarak yapan adayların 5’inci tercihlerine yerleşseler dahi ilk tercih burs imkânından faydalanacağını kaydetti.