Oyun ve şarkılara elleriyle ses verdiler

Abone ol

google news logo
Giriş11 Mayıs 2015
Güncelleme16 Haziran 2023

Üsküdar Üniversitesi Konuşan Eller Kulübü, işitme engelli öğrenciler için “ Onları Değil Engeli Görmezden Gelin” etkinliği düzenledi. Kulüp üyeleri işitme engelliler için tiyatro gösterisi sahneledi, şarkılara elleriyle ses verdi.

Davranış bilimleri ve sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, 10-16 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Engellliler Haftası kapsamında önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Konuşan Eller Kulübü, işitme engelli öğrenciler için bir tiyatro gösterisi ve konser düzenledi.

Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleştirilen “ Onları Değil Engeli Görmezden Gelin” isimli etkinliğe Mehmet Said Aydoslu İşitme Engelli Okulu öğrencileri ve aileleri katıldı.

Hemşirelik bölümü öğrencilerinin, işitme engelli bir ailenin hastalanan çocuğunun, doktorların işaret dili bilmediği için hayatını kaybetmesi konulu tiyatro oyunu katılımcıları duygulandırdı. 

Etkinlikte şarkılar da ellerle ses buldu. Kulüp üyelerinin mini konseri ayakta alkışlanırken, Mehmet Said Aydoslu İşitme Engelli Okulu öğrencilerinin dans gösterisi beğeniyle seyredildi. 

Yine işaret idili ile gerçekleştirilen düet ise katılımcıları büyüledi.

İşitme engelli bir çocuğa işitme cihazının da hediye edildiği etkinlik,  verilen kokteyl ile son buldu.

Oyun ve şarkılara elleriyle ses verdiler Oyun ve şarkılara elleriyle ses verdiler 2

Oyun ve şarkılara elleriyle ses verdiler 3 Oyun ve şarkılara elleriyle ses verdiler 4